Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Viimsi Kooli raamatukogus kunstnik Piret Mildebergi lasteraamatuillustratsioonide näitus

21. oktoobrist 25.novembrini on Viimsi Kooli raamatukogus üleval uus näitus. Näitusel pealkirjaga "APTSIHHH, APTSIHHH!!!" näeb Piret Mildebergi illustratsioone tuntud lasteraamatutele: J. Rannap "Aptsihh! Aptsihh! Aptsihh!", A. Vallik "Tirtsti ja turtsti" ning "Mannikese lugu", kogumik "Hääd ööd! Emade õhtujutte" jne.

Piret Mildeberg lõpetas Eesti Kunstiakadeemia graafika erialal 1984.aastal. Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Kujundusgraafikute  Liidu ja ICOGRADA (International Council of Graphik Design Associations) liige.  Ta on esinenud mitmete isiknäitustega, osalenud rahvusvahelistel  raamatukunsti- ja illustratsiooninäitustel  Eestis ja välismaal.  Piret Mildebergi pildid on väga isikupärased ja fantaasiarikkad, täis värvi  ja elurõõmu.  Lasteraamatu autorina on tema looming pälvinud mitmeid auhindu ja esindab Eesti lasteraamatuillustratsiooni kõrgeimal tasemel.

Piret Mildeberg on illustreerinud palju väga tuntud lasteraamatuid:
autoriraamat „Ervin – kõikide lemmik“  (2004)
A. Pervik „Kollane autopõrnikas sõidab ringi“  (1999)
J. Rannap „Nublu“ (2000) ja „Aptsihh! Aptsihh! Aptsihh!“  (2006)
A. Vallik „Tirtsti ja turtsti“ (2007)
H. Jürisson „Mägra maja“ – see raamat pälvis ka viie kaunima lasteraamatu auhinna 2007. aastal
H.Pukk „Isevärki ivad“ (2008)
„Kassipuu“  (2008) , kogumikud „Suur valmiraamat“, „Hääd ööd!“ jt.