Tartu Ülikoolis toimus füüsika teemaline teaduslaager 5.-6. klassi õpilastele

Tartu Ülikool korraldas sügisesel koolivaheajal 5.-6. klasside õpilastele füüsika teemalise teaduslaagri, millest võtsid osa Viimsi Kooli õpilased Ingrid Kirp 5A, Siim Kams 5A, Carl Mattias Räägel 6B, Robin Siimann 6B ja Lauri Randma 6C.
Juhendajateks olid Tartu Ülikooli füüsikaüliõpilased ja –õppejõud, kellega koos tehti põnevaid ja praktilisi eksperimente. Vaadati optika etendust, õpiti meisterdama kuumaõhupalli, meisterdati isiklik elektrikitarr ning meeskonnatööna valmistati robot.

Kõiki laagris katsetatud eksperimente ja katseid saab hiljem kodus või vannitoas sõpradega järgi proovida. Kõige suurem pluss teaduslaagris oligi see, et kõike sai  ise proovida ja oma kätega valmis teha!
Õpilastes tekkis siiras huvi füüsika õppimise vastu ning ootus järgnevatel koolivaheaegadel tagasi tulla on suur.