Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool 2018/2019
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Kaitseminister Jaak Aaviksoo pöördumine Viimsi Kooli poole kodanikupäeva puhul

"Iga riik on oma kodanike nägu. Kodanikuks kasvamine saab alguse kodust ja koolist. Mul on hea meel, et Teie kool kuulub nende koolide hulka, kus õpetatakse riigikaitseõpetust. Iga noor kodanik alles õpib, kuidas ja milles tema panus riigile vajalik on. Teie töö riigikaitse õpetamisel ei täida mitte pelgalt teadmistelünki, vaid avab mõnele noorele täiesti uue eluvaldkonna ja kasvatab põlvkonna, kes peab lugu demokraatlikest väärtustest ja on valmis võtma vastutuse oma riigi püsima jäämise eest."

"Kõigist teie juhendatud noortest ei saa Kaitseliidu liikmeid ega kaitseväelasi, kuid nad saavad juurde teadmisi riigikaitse teemal, mis on seotud pea kõigi teiste eluvaldkondadega. Nende seoste hea mõistmise eelduseks on teie asjalik juhendamine.

Armad õpilased,

Iga uus õppeaasta esitab teile väljakutseid teadmiste  tõendamise ja sportlike ettevõtmiste näol, pakub emotsioone sõprade ringis ja aitab saada küpsemaks inimeseks. Eesti riigikaitse süsteem on umbes sama vana kui olete teie - oleme kasvanud samal ajal ja koos. Loodan, et olete kasvanud nii palju kokku, et mõistate, et riigi hoidmine ja kaitsmine saab alguse just teist. Kümne aasta pärast peab meie riik oma sajandat sünnipäeva. Siis on teie aeg langetada läbikaalutud ja õigeid otsuseid, et meie riik ei hääbuks. Selleks soovin teile tarmukust ja tarku valikuid, et meie riik saaks tänu teile paremaks ja rikkamaks.

Head kodanikupäeva!"

Jaak Aaviksoo

Eesti Vabariigi kaitseminister

25. november 2008