Viimsi Kooli direktriss Leelo Tiisvelt sai Viimsi Vaala auhinna

21. detsembril toimunud Viimsi valla 18. taasasutamise aastapäeva pidulikul üritusel anti Viimsi Kooli direktrissile Leelo Tiisveltile üle Viimsi Vaala auhind. Leelo Tiisvelt pälvis auhinna pikaajalise Viimsi valla haridus- ja kultuurielu edendamise eest. Statuudi kohaselt võivad selle autasu saada Eesti ja välisriigi kodanikud Viimsi vallale osutatud eriliste teenete eest. Palju õnne!

Pronksist väikeskulptuuri autor on Simson Seakülast. Skulptuuri idee põhineb tõsielulool, kus kalurid Viimsi vetest püüdsid suure vaala. Autasu antakse välja 2003. aastast. Esimese "Viimsi vaala" pälvis 2003. a Randvere koguduse nõukogu juhataja Urmas Kiviselg, kes on ümbruskonna kirikuelu eest hoolitsenud rohkem kui veerandsada aastat.Kaljo Alaküla võttis autasu vastu mehena, kel on võrdseid teeneid nii Viimsi ülesehitamisel omaaegse Kirovi nim kalurikolhoosi ühe juhina ja seejärel vallavolikogu mitme koosseisu liikmena, kui ka paljude menukate Eesti ja Viimsi valla ajalugu ja pöördelisi sündmusi kajastavate raamatute autorina. ("Kalurikolhoos Kirovist AS Esmarini", 1998; "3. Eskadrill", 1999; "Jutustus Eestimaa naisest Vaike Vahist", 2001). Aastal 2004 sai laureaadiks Ants-Hembo Lindemann kauaaegse ja kohusetundliku töö eest Viimsi valla ja Kelvingi külaelu arendamisel. Külli Talmarile andis vallavanem valla 14. aastapäeval detsembris 2004 autasu üle paljude Viimsi-teemaliste lavastuste ning Viimsi kooliteatri arendamise eest. 2005. aasta veebruaris pälvis Viimsi vaala Viimsi Vabakoguduse pastor Indrek Luide. Valla autasu andis volikogu esimees vabariigi aastapäeval üle tunnustusena koguduse liikmete rohkem kui 80 aastat kestnud tegevusele valla identiteedi hoidja ja kasvatajana. Oktoobris andis vallavanem valla kõrgeima autasu üle kauaaegsele valla arengukavade konsultandile, konsultatsiooni- ja koolituskeskuse Geomedia analüütikule Rivo Noorkõivule .  2006. aastal said autasu Elle Toper Viimsi Koolist ning MLA Viimsi Lasteaiad töökas kollektiiv (Aet Urbas, Lea Kalm, Aino Tänav).  2007. aastal said autasud Viimsi valla vaal Erkki Juhandi, Elle Soop ja Urvi Haasma.