Viimsi Kool sõlmis Tallinna Tehnikaülikooliga koostööleppe

Esmaspäeval, 26. jaanuaril kirjutasid Viimsi Kooli direktor Leelo Tiisvelt ja Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor professor Jakob Kübarsepp alla kahe kooli koostöö raamlepingule. Koostööleping annab Viimsi Koolile parimad võimalused tehnika-, loodus- ja täppisteaduste propageerimisel õpilaste hulgas. Koolil on võimalik teha koostööd õppekavade arendamisel ning samuti saavad Viimsi Kooli õpetajad läbi TTÜ Avatud Ülikooli ennast täiendada ja olla kursis kaasaja teaduse uusimate saavutustega.

Koostöövaldkonnad Tallinna Tehnikaülikooliga:
• Teadlikkuse ja huvi suurendamisele suunatud tegevused (loengud, külastused ja ekskursioonid TTÜ-s, populaarteaduslikud loengud koolis, teemapäevad koostöös õpetajatega, TTÜ Tehnoloogiakooli kursused/linnalaagrid õpilastele).
• Täiendkoolitused (tugi õpilastele riigieksamiteks ja kõrgkooli sisseastumiseksamiteks valmistumisel - eelõppeosakond, loodus-, täppis- ja tehnikateaduste õpetajate kursused TTÜ Avatud Ülikoolis).
• Arendustegevused (koostöö õppekavade arendamisel TTÜ õppejõududega, valik- ja vabaainete kursused TTÜ poolt pakutavates õppevaldkondades, õpilaste uurimustööde/teadustööde juhendamine TTÜ magistrantide, doktorantide ja õppejõudude poolt, kool-kõrgkool-ettevõte koostöö arendamine).

Lisaks Viimsi Koolile sõlmitakse täna koostööleping ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Rocca al Mare kooliga.

TTÜ on juba sõlminud koostöölepped Kadrina Keskkooli, Narva Humanitaargümnaasiumi, Nõo Reaalgümnaasiumi, Pärnu Koidula Gümnaasiumi, Rakvere Gümnaasiumi, Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi, Rapla Ühisgümnaasiumi, Saaremaa Ühisgümnaasiumi, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi, Tallinna Reaalkooli, Tallinna Tehnikagümnaasiumi ja Türi Gümnaasiumiga.