Viimsi Kooli raamatukogus Illimar Pauli näitus Eksliibrised

16. veebruarist 12. aprillini on Viimsi Kooli raamatukogus omanäoline Illimar Pauli näitus Eksliibrised . See on üks haruldane raamatuga seotud kunstiliik - eksliibrisekunst, eksliibris (ex libris).  Näitusel on väljas 106 eksliibrist (raamatuviita, raamatumärki), enamik neist  teostatud oforditehnikas. Illimar Paul on arvatud sel alal rahvusvaheliselt arvestatavate kunstnike-graafikute hulka.

Tema eksliibriseid eksponeeriti 2006.a. kevadel Taanis Fredrikshavni kunstimuuseumis, mis on maailma ühe suurema eksliibrisekollektsiooni omanik, Briti Muuseumi (London) ja Yale’ i Ülikooli kogude järel kolmas (ühtekokku haldab muuseum ligi pool miljonit eksliibrist).

Taanil on eesti eksliibrisekunsti tutvustamisel poolesaja-aastane traditsioon.  Nimelt avaldas eesti bibliograafia suurmees Richard Antik (1950.aastal eksiilis olles) sealses ajakirjas eesti kunstipärasest eksliibrisest ulatusliku ülevaate ja see oli nii mõjuv, et  eesti kunstnike eksliibriseloojate personaalne tutvustamine jätkub aastakümneid hiljemgi.

Illimar Paul (sündinud 16. septembril 1945. aastal Tallinnas) on eesti kunstnik. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemias (1966–1968) ning Leipzigi Kõrgemas Graafika- ja Raamatukunsti Koolis (1968–1971) , mille lõpetas diplomiga raamatukujunduse ja tarbegraafika alal. Töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias (1972–1979 ja 1999–2001). Kunstnike Liidu (EKL) liige (1975). Ta harrastab vabagraafikat (eriti siiditrükki), tegelenud eksliibrise, akvarelli, plakati ja raamatukujundusega (allikas: Vikipeedia)
On oma töödega osalenud  230 näitusel Eestis ja välismaal, isiknäitusi kokku 50.  Elab ja töötab vabakutselise graafikuna Tallinnas.

Tööd kogudes:

Eesti Kunstimuuseurn, Tallinn