Toimub õpilaskonverents "Eesti - eile, täna, homme"

Kolmapäeval, 4. märtsil toimub Viimsi Kooli aulas õpilaste konverents „Eesti - eile, täna, homme“. Kell 9.10  teevad ettekandeid 7.-8. klasside õpilased ja kell 11.00 9.-11. klassi õpilased. Konverents on pühendatud Eesti Vabariigi sünnipäevale ning Lennart Meri sünniaastapäevale. Konverentsi päevakava ja lisainfo leiad siit:

Esitluste teemad:

1. Suusamuinasjutt
Kätlin Teesalu 11C (juhendaja Marika Seppor)

2. Meie valikud toitumisel eile, täna, homme
Anna – Liise Linholm ja Nora Laukse 6A
(juhendaja Kairy Nahkur)

3. Ideest teooriani – mõistatuslik ringjoon
Paula Talijärv ja Caro-Liine Tikk 11B
(juhendaja Tiina Sard)

4. Eesti energeetika eile, täna, homme
Henri Normak 11A  (juhendaja Kersti Ojassalu)

5. Positiivselt majanduslikust surutisest
Merit Kuusk 11A ja Kaisa Parve 10B
(juhendaja Merike Kaus)

6. Vene ja saksa keel eile, täna, homme…
Tõnis Pool 11A  (juhendaja Krista Laasberg)

7. Raamat – vanamoodne mõnuaine
Liis Pärnpuu 11C  (juhendaja Kirsi Rannaste)

8. Uuringu tutvustus – „Rebaste ristimisest“
Viimsi Kooli Õpilasesindus Merli Keskküla ja Karin Kirmjõe

Konverents toimub juba mitmeid aastaid
Õpilaste konverents on muutunud Viimsi Koolis juba meeldivaks traditsiooniks. Eelmisel aastal oli konverentsi teemaks „Väärtused meis ja meie ümber“. Õpilased olid ette valmistanud erinevaid elualasid puudutavad ettekanded ning hiljem toimusid ka väikesed töötoad praktiliste tegevustega. Kuna konverents läks hästi ning õpilaste-poolne tagasiside oli väga positiivne otsustati konverents iga-aastaseks traditsiooniks muuta.
Tänavune teema „Eesti eile, täna ja homme“ on inspireeritud Eesti Vabariigi 90. juubeliaastast ning samuti tahab Viimsi Kool selle konverentsiga pöörata tähelepanu Lennart Meri kirjutatud raamatutele ning konverentsi moderaatorid, põhikooli õpilased loevad ettekannete vahele erinevaid mõtteteri ja ütlemisi, mis on pärit Lennart Meri sulest.
„Õpilased on konverentsi sisulisse ettevalmistusse olnud kaasatud juba päris pikka aega ning suur heameel on tõdeda, et kuigi konverentsil ettekandega esinemine nõuab neilt lisaaega ja -pingutust, siis sellest saadud kogemused on kindlasti seda vaeva väärt. On väga tore, et õpilased seda mõistavad ja tahavad neid kogemusi saada,“ ütles õpilaskonverentsi projektijuht ning Viimsi Kooli õpilasteaduse arendamise koordinaator Peeter Sipelgas.

Konverentsi teemad on väga erinevad
Teemad, mida konverentsile ettekandmiseks valiti, on väga erinevad. Iga õppetool pidi esitama ühe ettekande teema ning õpilastega koos arutledes otsustama, kes võiks ettekande esitada.
Konverentsi eesmärgiks on pakkuda õpilastele võimalust saada ettekande koostamise ja esitamise kogemus ning loodetavasti on õpilaselt-õpilasele konverentsi suureks eeliseks ka see, et noored saavad koostada oma ettekande just selliselt, et tema eakaaslastel oleks huvitav kuulata.
Konverentsil osalevad 7.-11.klasside õpilased. Enne konverentsi algust toimub üks hommikune tund ning pärast konverentsi lõppu läheb koolipäev edasi.
Konverentsile on planeeritud kokku 6-7 ettekannet pikkusega 10 minutit. Kõigil huvilistel on võimalik esitada küsimusi ja omapoolseid tähelepanekuid.