Laupäeval toimub Viimsi Koolis Õpetajate XI vabariiklik tantsufestival

Laupäeval, 7. märtsil toimub Viimsi Koolis Õpetajate XI vabariiklik tantsufestival, mille eesmärgiks on populariseerida rahvatantsu traditsiooni õpetajate hulgas, teha proovi eelolevaks tantsupeoks ning jagada kogemusi. Festivalil osaleb kokku 16 tantsurühma üle Eesti. Festival lõpeb piduliku kontserdi ja banketiga.

Õpetajate vabariikliku tantsufestivali traditsioon sai alguse 1998. aastal, mil festivali korraldajaks olid Kohtla-Järve tantsijad. Järgmistel aastatel on festival toimunud erinevates Eesti linnades, kus tegutsevad õpetajate rahvatantsurühmad: kahel korral Viljandis ja Kohtla-Järvel, Võrus, Luunjas, Kilingi-Nõmmel ja Tallinnas, Kuristiku Gümnaasiumis. Kokku on festivalidel läbi aegade osalenud 30 erinevat rühma.

Festivali sümboliks on looreha, mille abil õpetajad üle Eesti kord aastas „kokku riisutakse“. 2008. aastal sai Kohtla-Järvel reha enda kätte Viimsi Kool ja see tähendas järgmise festivali korraldamise au, õigust ja kohustust.

Tantsufestivali korraldamisel on mitu erinevat eesmärki. See on üks võimalus kokku saada, jagada kogemusi, õppida üldtantsupeo repertuaari ning esineda teistele rühmadele. Aktiivne kaasalöömine rahvatantsurühmades on ka üks paljudest kogukondliku läbikäimise vormidest.

Hommikune programm algab tantsurühmade proovidega ning kell 16.00 toimub avalik kontsert, kus iga rühm saab tantsida kaks vabalt valitud tantsu oma repertuaarist. Pärast kontserti toimub pidulik bankett, kus Viimsi Kooli noortekoor esineb kavaga „Eesti ajalugu laulus, sõnas ja pildis“. Pärast pidulikku osa toimub simman koos rahvatantsuansambliga „Pirita“.

„Tantsimine annab õpetajale energiat, mis teda õpetajatöös kindlasti aitab. Tantsivate õpetajate kokkusaamistel on tekkinud sünergia, mis tõstab iga osaleja enesehinnangut ja aitab tal olla parem ja laste suhtes mõistvam õpetaja. Tantsufestivalilt minnakse alati ära hea tundega, innustunult ja järgmise festivali ootuses,“ ütleb tänavuse festivali üks korraldajatest, Viimsi Kooli direktriss Leelo Tiisvelt.

Viimsi Koolis on õpetajate D-segarühm tegutsenud alates 2005. aastast, rühma juhendajaks Maido Saar. Rühm on osalenud kolmel viimasel tantsufestivalil ning 2007. aasta koolinoorte üldtantsupeol. 2008. aasta suvel esines rühm Sulmingeni Dorffestil Baden-Württembergi Liidumaal Lõuna-Saksamaal.

Lisainfo:
Leelo Tiisvelt