eKool uues kuues

Lp eKooli kasutajad!

Alates 22.03.2009 on kasutusel eKooli uus versioon. Kahjuks on eKooli haldav ja arendav Koolitööde AS andnud kasutusse korrektselt testimata süsteemi.

Põhilised muudatused

1. Uus versioon ei toeta enam brauserit Internet Explorer versiooni 6 ja varasemaid. Koolitööde AS andmetel jäävad täielikult toetatuks 4 suuremat brauserit:
* Internet Explorer 7 ja uuemad (kollane rõngas ümber e-tähe)
* Mozilla Firefox kaks viimast põhiversiooni "major version"
* Opera 2 viimast põhiversiooni
* Safari 2 viimast põhiversiooni

Kõik eelpool nimetatud brauserid on vabavaralised (Internetist vabalt alla laetavad) ning neid võib vabalt kasutada. Kahjuks nõuavad uuemad programmiversioonid normaalseks tööks ka paremate tehniliste näitajatega arvutit. Toetamata brauseriga sisse logides avaneb tühi ekraan, kuid midagi teha ei saa (kahjuks pole ka mingit veateadet). Aken tuleb lihtsal ristist sulgeda.

2. Põhjalikult on muudetud eKooli kasutajate senist haldussüsteemi. Varem olid kõik kooli õpilased automaatselt eKooli kasutajad ning said ilma lisatoiminguteta ID-kaardi ning pankade kaudu eKooli siseneda. Uues süsteemis peavad kõik õpilased ja lapsevanemad (ka õpetajad) selleks igas seotud koolis soovi avaldama ja täitma Internetipõhiselt vastava sooviavalduse (vormi). Salasõna saamise/muutmise eelduseks on vormi sisestatud e-posti aadress. Sellele aadressile saadetakse edasise tegutsemise info. 25.03.2009 seisuga ei õnnestunud veel kellelgi ennast edukalt eKooli kasutajaks registreeruda ja administraatori poolt kooliga siduda. Senised kasutajad peaksid edasi toimima. eKooli administraator ei saa enam kedagi kasutajaks registreerida, salasõna anda ega muuta.

3. On muudetud kujundust ja värvilahendust.

4. Oluliselt on langenud süsteemi töökiirus.

Materjalid ja juhendid

Seoses süsteemi põhjaliku ümbertegemisega ei kehti enam olemasolevad juhendid. eKooli veebilehel olevad juhendmaterjalid on segamini uue ja vana süsteemi materjalidega ning ei toimi.

Eeltoodud põhjustel on kooli veebilehelt eemaldatud kõik eKooli materjalid ning lingid vanemate registreerimiseks.

Lohutagu Teid pisut seegi, et Te pole üksi. eKooli kasutab nelisada Eesti Vabariigi kooli. Kõikides neis koolides on ka õpilased, õpetajad, lapsevanemad (veebruaris 2009 kasutas eKooli 13 316 õpetajat, 72 498 õpilast, 66 448 lapsevanemat) ning neil kõigil on samad mured.  Loodame, et Koolitööde AS lahendab kiiresti ja edukalt tekkinud probleemid.

Kaunist kevadet!
Tõnu Toomeoja