Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Esmaspäeval on Viimsi Koolis külas kinobuss filmiga "Laulev revolutsioon"

Esmaspäeval, 5. veebruaril kell 14.15 on Viimsi Kooli gümnaasiumiõpilastel ja õpetajatel võimalik kooli aulas vaadata vastvalminud filmi "Laulev revolutsioon". Pilet maksab 40 krooni ning selle saab osta vahetult enne filmi algust.

"Laulev revolutsioon" on sügava empaatiaga jutustatud dokumentaalfilm Eesti taasiseseisvumise protsessist. Film võtab ühelt poolt kokku eestlaste dramaatilise ajaloo ja tõuseb teiselt poolt hümniks meie kultuurile. See on lugu inimkonna püüdlusest vabaduse ja enesemääramise õiguse poole, terve rahvuse lugu, tavaliste inimeste lugu, kes ei kaotanud lootust kõigi okupatsiooniaastate kestel ja kelle sügaval hoitud rahvustunne aitas Nõukogude impeeriumi lammutada. Filmi autorid näevad laulvas revolutsioonis Euroopa ajaloo pöördepunkti.

Film sai erakordselt sooja vastuvõtu selleaastase PÖFF-i avamisel – aplaus pärast filmi lõppu kestis 10 minutit.

Jutustaja: Linda Hunt (Oscari-võitja)

The Singing revolutsion
Režissöörid: James Tusty, Maureen Castle Tusty
Operaatorid: Miguelangel Aponte-Rios, Jeremy Leach
Monteerija: Michael Majoros
Muusika: John Kusiak
Produtsendid: James Tusty, Maureen Castle Tusty
Kaasprodutsendid: Piret Tibbo-Hudgins, Artur Talvik, Bestor Cram
Tootja: Mountain View Productions (USA)
Kaastootjad: Allfilm (Eesti) www.allfilm.ee , Northern Light Production (USA)

Film on ingliskeelne, eestikeelsete subtiitritega.

Film kestab 1 tund ja 32 minutit.