Viimsi Koolis tähistatakse emakeelepäeva 12. märtsil

Esmaspäeval, 12. märtsil tähistatakse Viimsi Koolis emakeelepäeva. Sel puhul esietendub kooli aulas põhikooli näiteringi etendus "Varblase-Priidu". Kell 10.10 algab etendus 2.-4. klasside õpilastele ning kell 12.10  5.-6. klasside õpilastele.

Emakeelepäeva puhul tulevad Viimsi Kooli külla noorkirjanikud Kaarel B.Väljamäe ning Diana Leesalu. Kaarel B.Väljamäe on noorluuletaja, kelle esikteoseks on luulekogu "Sent". Diana Leesalu hetkel viimane noorsooromaan "Mängult on päriselt" saavutas 2006. aastal kirjastuse "Tänapäev" ja lastekirjanduse teabekeskuse korraldatud romaanivõistlusel esikoha.

Kell 16.00 toimub Viimsi Kooli raamatukogus loeng lugude vestmise tähendusest traditsioonis ja tänapäeval. Lektoriks Piret Päär.

Kaarel B. Väljamäe (pseudonüüm Bööma) on noorluuletaja (sündinud 15. juunil 1981 Kohilas). Kirjandusajakirjale Värske Rõhk on noor mees paljastanud, et hakkas end kirjanikuks pidama ammu enne seda, kui üldse kirjutama asus: „Mind tõukab tavaline klassikaline sisemine sund. Ausalt! Ja nii väljendan ma kõige ausamalt oma sisemist headust.“

Kaarel B. Väljamäe ei peida oma luuletusi häbelikult sahtlipõhja, vaid on neid ka trükis avaldanud. 2006. aastal andis ta välja oma esikkogu „Sent“, mille avaluuletus „Vendadele“ kõlab järgmiselt:

Ma olen oma haigusega leppinud.

Värvid ei tee enam silmadele haiget.

Ent nägemine väsitab
ja uinudes on ikka kõik selgem.

Bööma harrastab vabavärssi, kohati on luule isegi proosalähedane. Hämmastab tema oskus luua meisterlikke miljöösid, mis luuletusi lugedes kirkalt silme ette joonistuvad ja kaasa haaravad. Vähem märkimist ei vääri ka kirjaniku võime rääkida elunähtustest lihtsas võtmes, kaotamata oma originaalset tunnetus- ja lähenemisviisi.

Diana Leesalu (25) on lõpetanud Põlva Keskkooli ja õpib hetkel Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse magistrantuuris, töötades samal ajal SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse programmispetsialistina. Tema esikromaan „2 grammi hämaruseni“ (2005) märgiti ära 2004. aasta romaanivõistlusel. Tõeline edu saabus aga kaks aastat hiljem – teine (ja hetkel viimane) noorsooromaan „Mängult on päriselt“ saavutas 2006.a kirjastuse Tänapäev ja lastekirjanduse teabekeskuse korraldatud romaanivõistlusel esikoha.
„Kaks grammi hämaruseni“ räägib Leletist, kelle ema, kasuisa, vanaema ja vend Henrik saavad tema gümnaasiumi lõpetamise päeval autoõnnetuses surma. Sellest ajast alates läheb kõik allamäge.

"Mängult on päriselt“ vaatleb paralleelset Tartu ülikooli esmakursuslasest õe ja tema väikelinnas elava venna elu. Kõigile neile, kes eelmainitud teoseid veel lugeda pole jõudnud, võib öelda, et tegu on aidivalliklike romaanidega, mis on kirja pandud sasshennoliku otsekohesusega. Tasuks ehk mainida, et Diana Leesalu sõnul on suures osas tema raamatutes kirjutatu ka reaalselt toimunud (õnneks küll mitte tema endaga), nii et huvitavat lugemist peaks jaguma küllaga.