Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Tule vaatama etendust "Varblase-Priidu"!

Viimsi Kooli põhikooli näitering K.O.K.K. (Kunstiliselt On Kõik  Korrektne) kutsub kõiki huvilisi 11. aprillil kell 19.00 Viimsi Kooli aulasse vaatama etendust „Varblase-Priidu“. Harjumaa Kooliteatrite Festivalil võitis etendus I laureaadi tiitli. Lisaks võideti parima meeskõrvalosatäitja preemia (Kaspar Rõõmus - Varblase-Priidu) ning lavakujunduse preemia. Etendus on kõikidele tasuta!

„Varblase-Priidu“ on südamlik lugu vanemast mehest ja naisest, kelle suhe on "heanaaberlikult" tülitsev ja vaenulik. Üks armastab rotte, teine eelistab linde, üks jumaldab korda, teine ei suuda tolmulappi kättegi võtta.
Mis saab, kui need kaks omavahel kokku trehvavad? Kas on võimalik, et nad ühise keele leiavad?
Inimeste negatiivsetel omadustel on see eripära, et need torkavad teravalt silma. Võib tunduda, et kõige ebameeldiva kõrval ei leidu kohta ilusatel omadustel. Kas viitsime alati end pingutada, et leida teise inimesega meeldivat ühisosa, mis võiks meid lähendada ja siduda? Siiski tasub teinekord vaeva näha, sest alguses nii totra ja eemaletõukava välise kesta taga võib end varjata meie hingesugulane!

„Varblase-Priidu“ autor on Rudolf Ferfurtner, kes sündis Saksamaal Wasserburgis 1947. aastal. Pärast germanistika-, romanistika- ja teatriteaduseõpinguid Münchenis töötas ta alates 1971. aastast Müncheni Päevalehe juures. Rudolf Herfurtner on üks tuntuimatest laste- ja noortekirjanikest Saksamaal. „Geheime Freunde“ (1986) on edukaim lastetükk, mis saksa lasteteatris on kunagi kirjutatud. Herfurtner elab vabakutselise kirjanikuna Münchenis.

Tõlkija Maarja Jakobson
Lavastajad Eva Kalbus ja Kaido Rannik
Kunstnik Marit Murd
Liikumisseaded Maido Saar
Laulude helilooja Kaido Rannik

Etendus kestab 45 minutit.