6. ja 7. klassi poisid võistlevad Nike Cup korvpallisarjas

Täna, 10. aprillil võistlevad Viimsi Kooli 6. ja 7. klassi poisid Nike Cup korvpallisarja poolfinaalturniiril Pärnu-Jaagupis.

Nike Cup on koolinoorte  (5.-7. klassi poisid) korvpallisari, mida peetakse 1992. aastast alates (turniir kannab Nike Cupi nime 1999. aastast). Turniiril osalevate poiste suur arv näitab, et ala on noorte hulgas väga populaarne.

Nike Cupi omapära seisneb reeglites, mis aitavad kaasata kõiki võistkonnaliikmeid. Mängitakse 4 x 5 minutit, kuid veerandaegade vaheaegadel tuleb igal mängijal osaleda korvpallielementidest koosneval teatevõistlusel, mille tulemused liidetakse mängutulemusele.

Sarja lahutamatu osa on osavaima korvpalluri konkurss (OK), kus selgitatakse parimad kuues harjutuses – vigurpõrgatamises, visetes, kombineeritud elementidega harjutustes. Iga harjutuse sooritab ühest võistkonnast kaks mängijat, keegi ei saa osaleda rohkem kui kahes harjutuses. Seega avaneb kõigil võimalus end proovile panna, võistkonna piires teevad kõik kaasa kõikides harjutustes.

Koolispordiliidu korvpallisarju on teisigi: kuni üheksandate klasside tüdrukud võistlevad nn rahvaliigas (õpilased, kes ei osale Eesti meistrivõistlustel). Sama vanuseklassi poistele on kavas rahvaliiga, maapõhikoolide liiga ja meistriliiga (osalevad ka Eesti meistrivõistluste mängijad). Gümnaasiumiõpilastele korraldatakse neidude ja noormeeste rahvaliigat.