Viimsi Kooli noortekoor esineb Jaapani keisrile ja keisrinnale

Neljapäeval, 24. mail külastab  Tema Majesteet Jaapani keiser ja keisrinna Vabariigi Presidendi kutsel ametliku visiidi raames noortekooride kontserti Tallinna lauluväljakul, kus esineb ka Viimsi Kooli noortekoor.

Jaapani keiser Akihito ja keisrinna Michiko on Vabariigi Presidendi kutsel ametlikul visiidil Eestis 24. ja 25. mail. Neljapäeval, 24. mail toimub Kadriorus presidendi lossi ees pidulik vastuvõtutseremoonia ning kohtumine president Toomas Hendrik Ilvesega. Vastuvõtutseremooniast teeb otseülekande Eesti Televisioon. Pärast riigipeade kohtumist annab president Toomas Hendrik Ilves koos abikaasaga Jaapani keisripaari auks Kadrioru kunstimuuseumis piduliku lõunasöögi, misjärel suundutakse Tallinna lauluväljakule noorte laulupeost osa saama. Jaapani keiser ja keisrinna saabuvad Eestisse Rootsi Kuningriigist, pärast Eesti visiiti külastatakse veel Lätit, Leedut ning Ühendkuningriiki.

"Jaapani keisri visiit ükskõik millisele maale, eriti aga Eestisse kui väikesesse Läänemere riiki, on tähelepanuväärne sündmus," ütles president Ilves. "Jaapani keisri visiit on üks suurimaid austusavaldusi, mida Jaapani riik osutab teistele maadele."