Sten-Mark Bachmann juunioride maailmameister

Viimsi Keskkooli 8. klassi õpilane Sten-Mark Bachmann tuli Itaalias juunioride maailmameistriks purjetamises.

PALJU ÕNNE SUUREPÄRASE SAAVUTUSE PUHUL!

Itaalias Circolo Vela Torboles toimunud International-Moth Maailma ja Euroopa meistrivõistlustel purjetamises krooniti juunioride maailma- ja Euroopameistriks Sten-Mark Bachmann Rein Ottosoni Purjespordikoolist. Samas tunnistati Bachmann ka läbi ajaloo noorimaks võistlejaks, kes on osalenud MM-il ja EM-il Int-Moth paadiklassis. Võistluste üldarvestuses võitis ülekaalukalt Rohan Veal Austraaliast. Võistlustel osales 63 paati 15 riigist.

Uue Bladerider X8 sai Bachmann kätte alles võistluste asukohas Itaalias ja paadiga sõitmise õppimiseks-harjutamiseks jäi aega napiks, ometi kõik sujus suurepäraselt. Tänu üha kasvavale populaarsusele on Bladerider X8 üks uutest paadiklassidest, mis kandideerib 2012. aasta uueks olümpia paadiklassiks. International Moth-i loetakse üheks kõige tehnilisemaks ja keerulisemaks, kuid samas üheks vaatemängulisemaks paadiklassiks maailmas.