Raamatu ja roosi päev - 23. aprill

Neljapäeval, 23. aprillil tähistatakse üle maailma Raamatu ja roosi päeva. Viimsi Koolis on päeva tähistamine saanud juba toredaks traditsiooniks. Sel aastal on meie eesmärk koguda raamatuid uue algklasside maja raamatukogule. Oodatud on nii ilu- kui ka teatmekirjandus. Tuua võib nii uusi kui ka vanemaid raamatuid. Kõigil kinkijail on võimalus raamat märgistada päeva eritempliga. Ja tänutäheks meie poolt roos. Nimekiri raamatutest, mida eriti ootame:

1930ndatel aastatel tuli ühele Barcelona raamatukaupmehele romantiline idee, mille abil suurendada raamatumüüki ja parandada kirjanduse tundmist. Kataloonia kaitsepühaku Püha Jüri päeval hakati tähistama Raamatu ja roosi päeva, mil mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu. Päeva idee on osutunud suurepäraseks ning seda tähistatakse siiani.

P. SAUTER Laste raamat
K. KASS Samueli võlupadi