Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Harjumaa 4. klasside kirjanduspäev

16.10.2017

Reedel, 13. oktoobril 2017 toimus Jüri Gümnaasiumis Harjumaa 4. klasside kirjanduspäev. Viimsi Koolist osalesid kirjanduspäeval Lilian Marie Miller 4c (juhendaja Maarja Vaher), Kristiin Heleen Huttunen 4c (juhendaja Maarja Vaher), Karl Tammerand 4a (juhendaja Marika Liivandi) ja Kaur Kaljumäe 4a (juhendaja Marika Liivandi). Õpilased osalesid kirjandusviktoriinis, kus võistkonnad moodustati kohapeal erinevate koolide lastest. Päev oli huvitav ja andis juurde uusi teadmisi eesti kirjanike ja nende loomingu kohta.

Tantsuvahetunnid tulevad taas!

16.10.2017

Teisipäeval, 17. oktoobril 2017 alustame taas tantsuvahetundidega!

Tantsuvahetunnid toimuvad sel õppeaastal teisipäeviti ja neljapäeviti kell 12:00-12:15 aulas.

Kolmandat aasta järjest rahastab KIK Viimsi Kooli õpilaste õppekäike

12.10.2017

Veebruaris 2017 sai Keskkonnainvesteeringute Keskuse keskkonnateadlikkuse lihtsustatud programmi esitatud kolmas projektitaotlus, et õppetööd täiendavaid õppekäike korraldada. Kolmandat korda sai Viimsi Kooli projekt rahastuse. Projekti üldeesmärk on tõsta Viimsi Keskkooli õpilaste teadlikkust elukeskkonnast nende ümber, et mõista enda rolli ökoloogilise tasakaalu kujundamisel.

Projekti otsesed eesmärgid:
1) arendada õpilaste vaatlusoskusi looduses ja uurimusliku õppe võtteid
2) õppida tundma ja uurida kooslusi
3) arendada oskust luua seoseid ökosüsteemi toimimise kohta
4) mõista inimtegevuse mõju
5) õppida kasutama elustiku uurimiseks vajalikke vahendeid.

Septembri teisel poolel käisid kõik 9. klassid TTÜ Särghaua õppekeskuses läbimas programmi “Eesti geoloogiline ehitus ja maavarad” Õppekäik sai õpilaste hinnangute põhjal keskmiseks 3,3 punkti 5st.
Peamiselt toodi välja, et sai uusi teadmisi maa sisust ja kivimitest. Oli palju neid, kes õppisid uut ja kellele meeldis. Kõige rohkem meeldis õpilastele mikroskoope kasutada, kive lihvida ning puurida. Samas oli õpilastel palju juba koolis õpitud, mistõttu nii mõnigi teadmine oli kordamiseks ning osad õpilased tundsid, et uut ei õppinud ning pigem oli lihtsalt tore klassiga kuskil käia.

Mida õpilased täpsemalt arvasid ja mida uut nad teada said, loe siin.

II koht Harjumaa koolidevahelistelt meistrivõistlustelt korvpallis!

11.10.2017

Kolmapäeval, 11. oktoobril toimusid Kuusalus Harjumaa koolidevahelised meistrovõistlused 10.-12. kl poiste korvpallis. Viimsi Kooli meeskond koosseisus Allan Puura 11ml, Taaniel Jakobson 11ml, Mart Kallaspoolik 11ml, Robert Parmakson 11ml, Richard Pihel 11ml, Marcus Madissoon 11ms, Gregory Torger 11ms, Gregor Rikberg 10ml, Argo Ranne 10ms ja Trevor Sarapuu 10ms saavutas suurepärase II koha. Palju õnne tublile meeskonnale ja juhendajale Ahmed Porkvelile!

Õpiränded Norrasse ja Hispaaniasse

10.10.2017

Septembris käisid Norras Verket koolis töövarjuks direktor Ene Koitla, eripedagoog Katrin Lääne ja kehalise kasvatuse õpetaja Kirke Aitsen. Mida nad seal nägid ja õppisid, saab lugeda siin.

Oktoobris rändas Barceloonasse kooli arendusjuht Maarja Kütt läbima projektijuhtimise alast koolitust. Kõiges täpsemalt saab lugeda siin.

Mõlemad ränded on rahastatud Erasmus+ programmist ja toimunud kooli projekti "Õppijaks kujunedes" raames.

Creatlon online majandusviktoriin ettevõtlusest ja majandusest

09.10.2017

Neljapäeval, 5. oktoobril toimus JA Eesti ja EBS Gümnaasiumi poolt korraldatav online majandusviktoriin ettevõtlusest ja majandusest, kus osales kokku 2014 8.- 9. klasside õpilast. Viimsi Koolist osalesid viktoriinil 8c, 8f, 9d, 9e ja 9g klasside õpilased. Osalenud õpilastest kogusid 1222 vähemalt 50% maksimum punktidest ja nende hulgas oli 87 Viimsi Kooli õpilast. Parima tulemuse saavutasid Eva Katarina Tambets 9g, Aleksander Pajuri 9g ja Matilde Sigijane 9g, kes jäid jagama üldkokkuvõttes 15.-39. kohta. Õpilasi juhendas õpetaja Kersti Ojassalu.
Tulemustega saab tutvuda: http://ja.ee/index.php?page=625&

Koolisisesed mälumängumeistrivõistlused 2017/2018

09.10.2017

Teadmiskeskuse eestvedamisel algavad juba sellel nädalal üheksandad järjestikkused koolisisesed mälumängumeistrivõistlused 4.-12. klasside meeskondadele. Sellel õppeaastal asub võistlustulle 50 neljaliikmelist 4.-7. klasside ja 105 kolmeliikmelist 8.- 12. klasside meeskonda. Oleme üheskoos tegemas Eesti Vabariigi juubeliks ilusat kingitust - 100+ mälumängu meeskonda!
Mälumängumeistrivõistluste eesmärgiks on õpilaste silmaringi laiendamine ning ettevalmistus osavõtuks maakondlikest ja üleriigilistest mälumänguvõistlustest. Õppeaasta jooksul toimub III vooru: I voor 9.-13. oktoober 2017, II voor 15.-19. jaanuar 2018 ja III voor 2.-6. aprill 2018.

Loe veel

09.10.2017 Joosep Värk rääkis 11. klassile ajakirjaniku elukutse telgitagustest

09.10.2017 Tähistasime õpetajate päeva

08.10.2017 Kalju Lepiku luulevõistlus

07.10.2017 Selgusid koolisisese õpilasleiutajate konkursi parimad!

04.10.2017 6. klasside õpioskuste olümpiaad

Arhiiv
  Lingid
Tunniplaan