TORE KOOLITUS KOOLIVAHEAJAL

TORE on Tugiõpilaste Oma Ring Eestis. Tugiõpilasliikumine TORE on üks võimalus mõjutada õpilaste väärtushinnanguid, nende kõlbelisi hoiakuid ja sotsiaalset pädevust. Lisaks sellele, et torekad on koolikeskkonnas olulised silmad ja kõrvad täiskasvanutele, on torekaks olemine lisaks tegus, oleluslik, rõõmus, elujanuline ehk lihtsalt TORE. :D

Viimsi Kooli torekad lähevad koolivaheajal, 29. - 31.oktoobril Aegviidus toimuvale koolitusele. Koolitusest võtavad osa 9 Tallinna kooli ja Viimsi Kool, kokku 30 noort ja nende juhendajad. Kolmepäevast koolitust toetab rahaliselt Viimsi Vallavalitsus. TORE-põhikoolitust viivad läbi koostöös Tallinna Haridusametiga MTÜ NÜ Tugiõpilaste Oma Ring Eestis.

Merit Eskel
TORE-juhendaja

Kes on tugiõpilane?

Tugiõpilane on noor inimene noorte hulgas, kes tahab ja oskab omavanuselistele toeks olla nii, et probleemid ei kujuneks lahendamatuiks. Ta on noor, kellele on tähtis kooli sõbralik ja õppimist toetav õhkkond. Ta õpib ise ennast sügavamalt mõistma, samal ajal õppides mõistma ka teisi, olema salliv ning tegema koostööd.

Tugiõpilase õppimise- ja tegevusvaldkond haarab selliseid olulisi märksõnu nagu sõbralikkus, empaatilisus, oskus teist kuulata, märgata probleemi, oskus abi paluda, tunnetada psühholoogilist piiri, sekkuda, koostööd teha.