Teadmiskeskus
Füüsika õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Roboliiga II etapp

17.02.2019

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab esmaskordselt mitmest osavõistlusest koosneva Roboliiga, kus robootikahuvilised võtavad mõõtu Lego Sumo, Lego joonejärgimise, Lego Need for Speed ja Lego Gladiator turniiridel. Roboliiga II etapp toimub kolmapäeval, 20. veebruaril 2019 algusega kell 18.00 klassiruumis C311. Seekord võisteldakse Lego joonejärgimises. Joonejärgimise võistlus on üks populaarsemaid robotite võistlusalasid maailmas. Joonejärgimisvõistlusel on robotite ülesandeks läbida võimalikult kiiresti väljakule musta joonega maha märgitud rada.
Roboliiga auhinnafond on 500€.
Tule ja naudi võistlust!
Roboliiga korraldamist toetavad Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

Viimsi valla 3. klasside matemaatikavõistlus "Nuputaja"

09.02.2019

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab 13. veebruaril 2019 Viimsi valla 3. klasside õpilastele avatud matemaatikavõistluse „Nuputaja“. Võistlusel lahendatakse 60 minuti jooksul loogilist mõtlemist ja nuputamist nõudvaid ülesandeid. Osalema on oodatud vastava klassiastme igast 3. klassist maksimaalselt 3 õpilast.
Võistluse algus Viimsi Koolis kell 13.15 ja orienteeruv lõpp 14.15 (klassiruum C222). Osalejatel palume kaasa võtta vahetusjalanõud, kirjutusvahendid ja kustukummi. NB! keelatud on taskukalkulaatori jt IKT vahendite kasutamine ülesannete lahendamisel.
Matemaatikavõistluse "Nuputaja" korraldamist toetavad Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

First Lego League 2018/2019 hooaeg

30.01.2019

Pühapäeval, 27. jaanuaril 2019 osalesid huvikooli Collegium Eruditionis robootikud Patrik Tamm 8.c (Viimsi Kool) ja Norbert Olaf Lehis (Haabneeme Kool) esmaskordselt FIRST LEGO League võistlusel. FIRST LEGO League (FLL) on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm, mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. 2018/19 hooaja ülesanne on uurida kosmost – aidata inimestel viibida kosmoses pikkade rännakute jooksul. FIRST LEGO League toimub üle maailma ning sellel hooajal võtab põnevast väljakutsest osa üle 50 000 meeskonna. Meeskonda nõustas robootikaringi juhendaja Timmu Tollimägi.

Loe veel

Võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“ võitjad on teada!

21.01.2019

Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis kuulutas välja 1.-9. klassi õpilastele võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“. Tegemist on üldjuhul üleliia keerulise masinaga lihtsa ülesande sooritamiseks, kus masina tööpõhimõte seisneb üksteisele järgnevate tegevuste jadas.
Masina konstrueerimine vajab loovust ja inseneri mõtlemist. Võistluse žürii otsustas välja anda peapreemia 3.a klassi õpilasele Sander Estnale, kelle insenertehniline tippteos võimaldab kerge vaevaga lambi põlema panna.
Sandri Goldbergi masina tööpõhimõttega on võimalik tutvuda: https://drive.google.com/open?id=17L4UWVDhrievSB-XUF-WGLCFT1LGnJ0j
II preemia pälvis Joonas Ata Saks 3.e klassist, kelle äratusmasina töö tulemusena süttib laelamp.
Palju õnne nutikatele inseneridele ja uute masinateni konstrueerimiseni järgmisel õppeaastal!
Konkursi „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“ korraldamist toetasid SA Eesti Teadusagentuur, Haridus- ja Teadusministeerium, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Viimsi vald.

15.01.2019 Viimsi valla koolide animafilmide konkurss 2019

07.01.2019 Rakett69 uus hooaeg!

21.12.2018 Rahulikku jõuluaega, tegusat aastavahetust ja põnevaid koostegemisi 2019. aastal

05.12.2018 Viimsi Kooli leiutajad pälvisid riikliku tunnustuse!

26.11.2018 Robotex 2018

Arhiiv
  Võistlus "Viimsi progeja 2019 - kood on põnev ja kasulik"

Animafilmide konkurss (tähtaeg 3. mai 2019)