Teadmiskeskus
Füüsika õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Viimsi Kooli leiutajad pälvisid riikliku tunnustuse!

05.12.2018

Kolmapäeval, 5. detsembril 2018 autasustati Tallinnas, TalTechi Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory saalis, õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. Riikliku konkursi preemiad andis üle Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak.
Kantsler Tea Varrak tunnustas 34 õpilasleiutajat, kelle mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 28 põnevat leiutist. „Nii tänavune kui ka eelnevad konkursid näitavad, et õpilaste mõtted paneb lendama meie igapäevane elu. Noored märkavad probleeme, analüüsivad neid ja pakuvad välja lahendusi,“ sõnas Varrak. „Leiutamine on esimene samm teel unistustest tegelikkuseni. Soovin kõigile rohkem unistusi ja pealehakkamist, et unistused ka teoks teha.“ Sellel aastal laekus konkursile 739 ideed.
1.-4. klassi kategoorias pälvis III preemia ja rahalise auhinna 200 eurot Viimsi Kooli 2.a klass õpilane Greta Madeleine Gnannt leiutisega „Postirakett“ (juhendaja Gerhard Gnannt).
5.-9. klassi kategoorias pälvis III preemia ja rahalise auhinna 400 eurot Anette Amanda Brand, Anniki Alaküla ja Grethel Kütt 7.d leiutisega „Tallad alla“ (juhendaja Kairy Nahkur).
Palju õnne tublidele leiutajatele ja nende juhendajatele!
Õpilasleiutajate riiklikku konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, rahastab Haridus- ja teadusministeerium.

Robotex 2018

26.11.2018

Juba selle nädala lõpus, 30. november - 2. detsember 2018 toimub Eesti Näituste messikeskuses planeedi suurim robootikavõistlus Robotex International 2018. See aasta toimub Robotex Internationali raames ka mitmeid satelliitüritusi üle kogu Tallinna. Tuhanded võistlejad, ettevõtete juhid, õpilased, üliõpilased ja perekonnad tulevad kokku, et kuulata robootika juhtivspetsialistide ettekandeid, ehitada roboteid ja saada teada tehnoloogia uusimatest arengutest.
Robotexil asuvad võistlustulle Viimsi Kooli ja huvikooli Collegium Eruditionis õpilased Patrik Tamm ja Breiton Peerna 8.c klassist.
Robotexi info: https://robotex.international/et/

Roboliiga I etapi tulemused

08.11.2018

Kolmapäeval, 7. novembril 2018 toimus teadmiskeskuse Collegium Eruditionis Roboliiga I etapp, kus mõõtu võtsid Lego Sumo robotid. Robotite duellid olid väga pingelised ja Roboliiga esimese etapi võitis robot nr 12 (Nora Kurisoo ja Olga Simagina). II koha saavutas robot Hulljulged (Breiton Peerna ja Patrik Tamm) ning III koha punktid sai robot Best_team2018 (Norbert Olaf Lehis, Richard Viigisalu ja Armin Reinhold). Tegemist on neljast osavõistlusest koosneva sarjaga ja järgmine etapp toimub 20. veebruaril 2019, kus võistlustulle asuvad Lego joonejälgijad.
Kolm parimat meeskonda lunastasid sellega pääsme maailma suurimale robootikavõistlusele Robotex 2018, mis toimub sellel aastal 30. novembrist kuni 2. detsembrini Eesti Näituste messikeskuses.
Suur tänu kõikidele osalejatele ja kohtume juba järgmisel etapil!
Roboliiga tegemisi toetavad Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

Loe veel

Teadmiskeskuse Collegium Eruditionis Roboliiga 2018/2019

05.11.2018

Teadmiskeskus Collegium Eruditionis korraldab esmaskordselt mitmest osavõistlusest koosneva Roboliiga, kus robootikahuvilised võtavad mõõtu Lego Sumo, Lego joonejälgimise, Lego Need for Speed ja Lego Gladiator turniiridel. Roboliigale antakse start juba sellel kolmapäeval, 7. novembril 2018 kell 15.00 Viimsi Kooli aatriumis, kus areenile astuvad sumorobotid. Sumorobotite võistlus on pärit Jaapani traditsioonilisest sumo spordialast. Sarnaselt sumoga on ka robotite eesmärk vastane ringist välja lükata. Selguvad robootikud, kes lähevad kooli esindama novembrikuu lõpus maailma suurimale robootikavõistlusele Robotex 2018.
Roboliiga auhinnafond on 500€.
Tule ja naudi võistlust!
Roboliiga korraldamist toetavad Viimsi vald ja Euroopa Regionaalarengu Fond

Loe veel

31.10.2018 Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin

30.10.2018 Viimsi progeja 2019 - kood on põnev ja kasulik

26.10.2018 SolidWorks Corporation toetab mehaanika ja elektroonika kursust

19.10.2018 Koolisisese mälumängumeistrivõistluste I vooru tulemused

10.10.2018 Selgunud on koolisisese õpilasleiutajate konkursi parimad!

Arhiiv
  Võistlus "Viimsi progeja 2019 - kood on põnev ja kasulik"

Konkurss (tähtaeg 21. jaanuar 2019)
"Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin"