Teadmiskeskus
Bioloogia õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“ võitja on teada!

21.01.2020

Viimsi Kooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis kuulutas välja 1.-9. klassi õpilastele võistluse „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“. Tegemist on üldjuhul üleliia keerulise masinaga lihtsa ülesande sooritamiseks, kus masina tööpõhimõte seisneb üksteisele järgnevate tegevuste jadas.
Masina konstrueerimine vajab loovust ja inseneri mõtlemist. Võistluse žürii otsustas välja anda peapreemia 4.a klassi õpilasele Sander Estnale, kelle insenertehniline lahendus võimaldab kerge vaevaga panna mängima muusikakeskuse.
Sanderi masina tööpõhimõttega saab tutvuda siin: https://drive.google.com/open?id=1d-8yTiJ0GF3KJcB3cBfNogq6Layg6R2c

Palju õnne nutikale insenerile ja uute masinateni konstrueerimiseni järgmisel õppeaastal!
Konkursi „Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin“ korraldamist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Euroopa Regionaalarengu Fond ja Viimsi vald.

Viimsi valla koolide animafilmide konkurss 2020

07.01.2020

Viimsi Kooli leiutajad TalTech Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse töötubades

06.12.2019

Neljapäeval, 5. detsembril 2019 osalesid Viimsi Kooli 1.e klassi õpilased koos klassijuhataja Eve Skoglundiga TalTech Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse kahes töötoas, mis oli auhinnaks koolisisese õpilasleiutajate konkursi aktiivsemale klassile. Noored leiutajad said ennast proovile panna LEGO tehnikamaailma töötoas – masinad ja mehhanismid, kus õpilased omandasid praktilisi teadmisi ja oskusi hammasrataste, hoobade ja telgede tööpõhimõtetest ning Cool Tool stuudios, kus kasutati multifunktsionaalseid puidutöö masinaid.
Suur tänu Viimsi Kooli teadmiskeskuse heale koostööpartnerile töötubade organiseerimise eest!

Loe veel

Koolisisese õpilasleiutajate konkursi tulemused 2019

16.11.2019

Viimsi Kooli teadmiskeskus kuulutas välja 1. septembril 2019 koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või aitaksid elu paremaks muuta. Tööde esitamise tähtajaks, 11. novembriks laekus 35 suurepärast ja nutikat leiutist. Mõned näited konkursile laekunud töödest:
- “Robototsija (Nora Elise Koldre 1.b) – see on robot, mis aitab kadunud asjad üles leida lõhna järgi;
- “Loomade eest hoolitseja” (Florein Elise Toom ja Eliise Kabel 1.b) – kui sul on väga kiire, siis see robot aitab hoolitseda koduloomad eest;
- “Kaitsja” (Karlos Kübarsepp 1.e) – kõrgtehnoloogiline seada, mis aitab valvata meie riigipiiri ja registreerida piiririkkumisi;
- “Mõõdik” (Kirsika Vaidla 1.e) – seade hindab koolikoti raskust ja võtab ise kotist väja ebavajalikud asjad;
- “Rehv igale aastaajale” (Mark Ränd, Rokas Strazdas, Aleksander Saluri 9.f) – tegemist on unikaalse rehviga, mida saab kasutada kõikidel aastaaegadel ja muuta rehvi sügavuse mustrit ilma rehve vahetamata.
Õpilaste ideed olid väga lennukad ja leiutised originaalsed. Sellel korral otsustasime välja anda järgmised preemiad vanusegruppide lõikes:

Loe veel

12.11.2019 Roboliiga I etapi tulemused

01.11.2019 Teadmiskeskus Collegium Eruditionis Roboliiga 2019/2020

01.11.2019 Ehita ahelreaktsioonil töötav Goldbergi masin!

31.10.2019 Viimsi progeja 2020 - kood on põnev ja kasulik

07.10.2019 Koolisisesed mälumängumeistrivõistlused 2019/2020

Arhiiv
  Võistlus "Viimsi progeja 2020 - kood on põnev ja kasulik"