Teadmiskeskus
Füüsika õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

Koolisisesed mälumängumeistrivõistlused 2017/2018

09.10.2017

Teadmiskeskuse eestvedamisel algavad juba sellel nädalal üheksandad järjestikkused koolisisesed mälumängumeistrivõistlused 4.-12. klasside meeskondadele. Sellel õppeaastal asub võistlustulle 50 neljaliikmelist 4.-7. klasside ja 105 kolmeliikmelist 8.- 12. klasside meeskonda. Oleme üheskoos tegemas Eesti Vabariigi juubeliks ilusat kingitust - 100+ mälumängu meeskonda!
Mälumängumeistrivõistluste eesmärgiks on õpilaste silmaringi laiendamine ning ettevalmistus osavõtuks maakondlikest ja üleriigilistest mälumänguvõistlustest. Õppeaasta jooksul toimub III vooru: I voor 9.-13. oktoober 2017, II voor 15.-19. jaanuar 2018 ja III voor 2.-6. aprill 2018.

Loe veel

Selgusid koolisisese õpilasleiutajate konkursi parimad!

07.10.2017

Teadmiskeskus kuulutas välja 1. septembril 2017 koolisisese õpilasleiutajate konkursi. Konkursile ootasime töid, mis lahendaksid kellegi igapäevaelu probleeme või aitaksid elu paremaks muuta. Tööde esitamise tähtajaks, 6. oktoobriks laekus 26 suurepärast ja nutikat leiutist, mis kõik saadetakse edasi üleriigilisele õpilasleiutajate konkursile. Mõned näited konkursile laekunud töödest:
- „Algkoolilapse hoidja-robot“ (Greta Madeleine Gnannt 1a) – robot, kes võtab lapse peale kooli kodus vastu, tuletab meelde, millised kodused ülesanded ja mis kell tuleb ära teha, millal trenni või huviringi peab minema, vahendab infot lapsevanemate vahel lapse liikumisel;
- „Kinnas“ (Hanna Orm ja Simona Saks 3d) – see on kinnas aiandushuvilisele, milles on olemas kastmisvõimalus, käärid, nuga ja vajadusel valgustab pimedas töötamise ajal;
- „Antibakteriaalne joogipudel“ (Dione Frances Pallase, Elina Mägi ja Robin Kivirand 8g) – see on pudel, millel olev kork suudab hävitada peale joogi tarbimist sinna jäävad bakterid;
- „Suurust muutev nööp“ – see nööp teeb lastele ja täiskasvanutele lihtsamaks nööbi nööpaugust läbi panemise;

Euroopa Liidu noorte teadlaste konkurss

01.09.2017

22. – 27. septembril 2017 toimub Tallinnas Euroopa Liidu noorte teadlaste konkurss. Üritust korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.
Konkursile on tulemas 38 riigi õpilaste riiklike teadustööde konkursside võitjad vanuses 16-20. Konkursipäevade jooksul tutvustavad noored stendiettekannetega oma uurimistööde tulemusi ja neid hindab rahvusvaheline žürii, mille on kokku kutsunud Euroopa Komisjon.

24. ja 25. septembril on konkursipaik SpaceX Ülemiste Citys avatud kõigile huvilistele, see on võimalus noorte teadlastega kohtuda ja nende teadustööst rääkida. Ootame rohkearvuliselt külastajaid Eesti koolidest, lisaks noortele on üritusele väga oodatud ka koolijuhid, õppejuhid ja uurimistöid juhendavad õpetajad.

Õppimine ülikoolide kursustel 2017/2018 õppeaastal

01.09.2017

Viimsi Keskkool toetab andekaid ja õpihimulisi õpilasi, kes lisaks tavaõppekava läbimisele koolis soovivad ennast täiendada Tartu Ülikooli Teaduskooli, Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Tehnoloogiakooli või Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia kursustel.
Teaduskoolid ootavad oma kursustele neid õpilasi, kellel:
* on sügavam huvi mõne ainevaldkonna vastu,
* on soov täiendada oma teadmisi ja valmistuda olümpiaadideks või õpinguteks kõrgkoolis
* ei piisa kodukooli pakutavatest võimalustest oma lemmikalaga tegelemiseks
* on valmisolek iseseisvaks tööks.
* on nõus osalema õppetöös nädalavahetustel või koolipäevade õhtutel (sõltuvalt teaduskoolist on erinevad õppetöö formaadid).

30.08.2017 Õpilasleiutajate konkurss 2017

26.08.2017 Registreerimine teadmiskeskus Collegium Eruditionis huviringidesse

01.06.2017 Suvekool "Hüppelaud" noortele leiutajatele

23.05.2017 LEGO Gladiator Battle 2017