Pressifotode näitus Viimsi Koolis

5. novembrist alates on Viimsi Kooli raamatukogus võimalik vaadata fotonäitust pealkirjaga „Euroopa Liit 50 – 50 Eesti pressifotot”. Näitus on omalaadne pressifotograafide nägemus Eestist Euroopas ja Euroopast Eestis. Läbi huumori või kerge ajakirjandusliku torke jutustavad näituse pildid mitmesuguseid Euroopaga seotud lugusid aastatest 2001-2006. Fotonäituse pani kokku Eesti Ajalehtede Liit ning väljas on kahekümne fotograafi tööd. Esindatud on nii suured väljaanded kui ka kohalikud lehed. Piltide seas on ka Ajalehtede Liidu korraldatud foto- ja kujunduskonkursside võidutöid ja äramärgitud fotosid.

Idee korraldada näitus Viimsi Koolis pärineb eelmisest kevadest, mil näitus oli üleval Euroopa Nõukogu info- ja kultuurikeskuse ruumides. Näitust külastasid siis Viimsi Kooli ajakirjandust valikainena õppivad õpilased ning kuna tegemist oli väga huvitava ülespanekuga, tekkis soov neid fotosid Viimsis ka laiemalt tutvustada. Näituse kuraator oli lahkesti nõus Viimsi Kooli raamatukogu näitusekohana kasutama ning hea koostöö tulemusena saidki pildid kooli üles pandud. Kel soovi näitust näha, peaks kindlasti selle suurepärase võimaluse ära kasutama, sest detsembrikuus läheb näitus edasi Brüsselisse.

Viimsi Kooli raamatukogus on näitus avatud kuni detsembrikuuni argipäeviti kell 8.00 – 17.00, nädalavahetusel on raamatukogu suletud.