Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Maido Saar sai Sinilinnu aastapreemia!

UNICEF annab juba seitsmendat aastat välja Sinilinnu aastapreemiat. Tänavuste laureaatide hulgas oli ka Viimsi Kooli tantsuõpetaja Maido Saar. Palju õnne!

Tänavuste laureaatide hulgas on kunstnik Ilon Wikland, X Noorte Laulu- ja Tantsupeo juhid Aarne Saluveer ja Maido Saar, mitmed politseinikud, päästeteenistujad, õpetajad, lasteajakiri Mesimumm ja EML Admiral Pitka meeskond. Traditsiooniliselt korraldas Eesti Vabariigi Riigikogu esimees Ene Ergma laureaatidele Toompea lossi Valges saalis piduliku vastuvõtu, kus aastapreemiad andsid üle Riigikogu esimees Ene Ergma ja UNICEF Eesti Rahvuskomitee president Elle Kull. Tseremoonial osalesid ka laureaatide esitajad.

Aastapreemia kandidaate on õigus esitada kõigil ametkondadel, linna- ja maavalitsustel ning vabaühendustel. Kahe kuu jooksul laekus kokku 53 ettepanekut, kellest Sinilinnu-aastapreemia laureaatideks valiti 17. Varasemate aastate jooksul on „Sinilinnuga” tunnustatud Tartu Mänguasjamuuseumi, Rahvusraamatukogu, Rahvusooperit Estonia ja Eesti Kunstimuuseumit. Tunnustuse on pälvinud ka Ingrid Rüütel, Tiia-Ester Loitme; Erika Salumäe, Allar Jõks, Leelo Tungal, Priit Võigemast, Lydia Rahula ja paljud teised.

Mis on Sinilinnu aastapreemia?

Belgia kirjanik Maurice Maeterlinck on kirjutanud tuntud muinasjutu “Sinilind” ja Raimond Valgre romantilise laulu “Muinasjutt Sinilinnust”. Unistused ja lootused on need, mida iga inimene vajab, et nende poole püüelda ja neid täide viia, seepärast on ka UNICEF valinud oma traditsioonilise aastapreemia nimetuseks “Sinilind”.

See ei ole rahaline preemia, vaid eeskätt tunnustus laste heaks tehtu eest. Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks aasta jooksul andnud oma parima; olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd.

Aastapreemiate pidulik üleandmistseremoonia ja laureaatide pidulik vastuvõtt toimub traditsioonilisel igal aastal novembrikuus, Toompea lossi Valges saalis. Sinilinnu-aastapreemia laureaadid on kantud UNICEFi Auraamatusse.