Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Andmekaitse tingimused
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool ja mängukool 2019/2020
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Hea Viimsi valla elanik - tule 1. mail kaasa mõtlema ja rääkima!

Viimsi Kooli poole pöördus grupp tegusaid viimsilasi, kes soovivad sel reedel, 1. mail Viimsi Koolis toimuvatel mõttetalgutel tõstata teema "Haabneeme kui Viimsi valla keskus, arenguvõimalused ja probleemid". Kui Sind see teema huvitab, loe siit lisainformatsiooni ja registreeri end mõttetalgule:

Kutsume Sind arutlema Viimsi valla keskuse arengu üle. Viimsi poolsaare elanike hulka arvestades on Viimsist saanud eesti keskmise suurusega linn. Viimsi loomulikuks keskuseks võib pidada Haabneeme alevikku, kus asuvad peale kooli ja lasteaedade ka vanadekodu, hotell, SPA, kontorid, haigla, ja muu väikelinna südamele iseloomulik infrastruktuur. Samas paiknevad Haabneeme alevikus pooleliolevad ja mahajäetud ehitised, mis risustavad elukeskkonda ja takistavad selle terviklikku arendamist. Ainult koos Viimsi valla elanike abiga on võimalik taastada Haabneeme kui keskuse loomulikud arengusuunad ja võimalused. 1. mai mõttetalgutel on hea võimalus kohaliku teema raames arutleda Haabneeme aleviku arengute üle koos vallaelanikega.
Valla maa- ja planeerimisamet juhataja Oliver Alveriga eesotsas on seadnud eesmärgiks koostada Haabneeme aleviku üldplaneering. Selleks on oluline teada, missugused on kohalike elanike ootused, mis jääb neil nende kodukohas vajaka.

*Milliseid funktsioone lisaks majale või korterile oleks juurde vaja, et Haabneeme alevik Viimsi poolsaare keskusena vastaks paremini elanike vajadustele: töökohad, sportlik või kultuuriline ajaviide?
*Millistest teenustest tuntakse puudust ning mille pärast sõidetakse Tallinna?
*Mida inimesed ise tahaksid vallas korraldada? Näiteks jalgrattamatk ümber valla, või suur vabaõhulaat.
*Kuidas korraldada Haabneeme arengut tervikuks nii, et elukeskkond ei areneks ühele poole ja ühiskondlike teenuste ja transpordi tsoon teisele poole praegust keskust?
*Kuidas lahendada mahajäetud ja lagunevate endiste Kirovi kolhoosi varade probleemi nii, et ka need paigad ärkaksid uuesti elule, selle asemel, et olla arengul jalus ja ohustada meie turvalisust?
*Kuidas...?

Kui on teada inimeste mõtted oma kodukoha suhtes, saab neid ka üldplaneeringut tehes arvestada ja neile ruumis koht leida.
Sinu ideed on oodatud! Registreeri end ja tule arutlema!