Viimsi Kooli võistkond sai heategevuslikul teatejooksul II koha!

Neljapäeval, 7. mail toimus heategevuslik teatejooks, kus osales ka Viimsi Kooli võistkond. Juba neljandat korda toimuvale üle-eestilisele heategevuslikule teatejooksule  registreerus ligi 7500 last ja noort, et joosta õnnetuse läbi liikumisvõime kaotanud laste toetuseks. Viimsi Kooli võistkond sai kokkuvõttes II koha. Võistkonda kuulusid Anna Maria Pinnonen, Anna Liisa Toom, Sandra Sentjurin, Kristiin Räägel, Aleks Aasmaa, Marten Randma, Kristjan Nõmmik, Sander Mikk, juhendas Eha Rünne.

Jooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul on Teatejooks kiirelt kasvanud Eesti suurimaks laste- ja noortespordiürituseks. „Laste soov head teha on muljetavaldav – kui juba mullu võttis osa üle 5700 lapse üle Eesti, siis tänavu oli osalejate arv suurenenud pea poole võrra. Samuti oli meeldiv näha, et Eesti lapsed liiguvad rohkem kui varem – on ju Teatejooksul oluline mitte kiirus ja võit, vaid osavõtt,” ütles Pallase. Ka tänavu näitasid noortele soojendusvõimlemisega eeskuju tuntud Eesti tippsportlased. Tallinnast Tammsaare pargist saatis heatahtlikele noortele üle Eesti oma tervitused president Toomas-Hendrik Ilves.
Teatejooks toimus tänavu samaaegselt Tallinnas kesklinnas ja Nõmmel, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas ja Viljandis. Sel aastal võttis üritus rahvusvahelised mõõtmed – Valga Teatejooksule tuli jooksma ka 17 võistkonda Lätist ning Haapsalu Teatejooksul võttis koha stardijoonel sisse koguni üks Norra võistkond. Osalesid 10-16aastased lapsed, jooks peeti viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele. Võistkonnas oli kaheksa liiget, iga laps läbis 200-meetri pikkuse distantsi. Iga kool võis välja panna piiramatul arvul võistkondi, samuti võisid osaleda sõpruskondade võistkonnad.

Teatejooksu tulud lähevad Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) toetuseks, kus ravitakse liikumisvõime kaotanud lapsi. Annetuste eest soovib HNRK rajada 4 miljonit krooni maksva Baltikumis ja Skandinaavias ainulaadse mängupargi, mille tehnilised võimalused lubaksid ratastooli kasutavatel lastel muretult ja lihtsalt mängida, supelda ning lihtsamaid tervisespordialasid harrastada.

Ratastooli-mängupargi patrooni DnB NORD Panga juhataja Hans Pajoma sõnul on soov innustada lapsi rohkem liikuma ning aidata seeläbi ka neid, kes õnnetuse tõttu ise liikuda ei saa. „Loodame, et rekordilise osalejate arvu ja uute linnade lisandumisega Teatejooksule kasvavad sel aastal ka laste raviks ja ratastooli-mängupargi loomiseks minevad annetussummad,” ütles Pajoma.

Idee Teatejooksu korraldamiseks on tulnud Norrast, kus üle kümne aastase traditsiooniga TineStaffeteni teatejooksul osaleb üle riigi korraga ligikaudu 100,000 noort ning millest on võimalus osa võtta ka ühel Teatejooksul osaleval võistkonnal. Norrasse sõitev võistkond selgitatakse välja loosi teel.

Teatejooks toimus esmakordselt 2006. aastal, kui Tallinnas ja Kernus jooksid ligi pooltuhat last. Tol aastal kogutud 55 000 kroonise annetuse eest ostis HNRK seisulaua ja laste mängutoa sisustuse. 2007. aastal toimus Teatejooks juba viies linnas, kokku osales ligi 3000 last 94 koolist. Kogutud 105 000 kroonise annetuse eest sai HRNK erinevaid füsioterapeutilisi seadmeid, mis aitavad edasi arendada laste asendi ja arengu abi. Eelmisel aastal võtsid 12 linnas peetud Teatejooksust osa rekordilised 5526 last ja noort 178 koolist, kogutud 100 000 kroonine annetus läks ratastooli-mängupargi rajamise fondi.