12. mail esineb Viimsi Koolis Soome-Tansaania duo PolePole

Teisipäeval, 12. mail kell 14.15 esineb Viimsi Koolis Tansaania-Soome duo PolePole, mis loodi 1998. aastal Helsingis. Nende muusika põhiinstrument on kümnekeeleline kannel, mida mängib Tansaania päritolu muusik Arnold Chiwalala. Kitarri mängib ansamblis Soome mitmekülgne muusik ja multiinstrumentalist Topi Korhonen. PolePole lood kõlavad nii soome kui suahiili keeles. Maailma rahvaste muusika toob Viimsi Kooli MTÜ Mondo Eesti UNESCO Komitee toetusel osana arengumaade hariduse väljakutsetele pühendatud kampaaniad, mis toimuvad Eesti koolides 2009. aastal. Kampaania raames on noortel võimalik osaleda haridusteemalistel koomiksi, essee, filmi ja räpivõistlustel. Vaata lisainfot aadressil haridus.maailmakool.ee.

Arnold Chiwalala on ansambli helilooja, aranžeerija, laulja  ning mängib ka flööti. Suahiili keel on Aafrikas enim räägitud Saharast allpool, inglise keeles nimetatakse seda ka kiswahili keeleks.Suahiilikeelne polepole tähendab 'aeglustama', 'pidurdama', 'mitte ruttama', 'rahulikult suhtuma', sõnaga - ärgem tormelgem, olgem rahu ise. PolePole muusika baseerub peamiselt ühtsel rütmil või kahel või rohkemal teineteisest sõltumatul rütmil ehk nn polürütmil. Dünaamilisust bändi repertuaari toob lisaks muusika vahetule esitusele ka tants ja kõrgetel toonidel flöödimäng. Esitus on väga hoogne, humoorikas ja kaasahaarav.