1. juunil toimub Viimsi koolis suur maastikumäng

Esmaspäeval, 1. juunil toimub suur kevadine maastikumäng 5.-8. klasside õpilastele. Maastikumäng on pühendatud Viimsi valla 90. aastapäevale. Trassi pikkus on umbes 8 kilomeetrit ja läbib valla olulisi punkte nagu Laidoneri mõis, vallamaja, Soosepa raba, Viimsi valla mälestuskivi, Tuletorn, klint. Marsruut jääb Randvere ja Nelgi teega piirnevale alale.

Iga klass moodustab kuni kuus maksimaalselt kuuest õpilasest koosnevat võistkonda. Start antakse kooli spordikompleksi parklast.

Igas kontrollpunktis ootavad õpilasi õpetajad, kes annavad lahendamiseks ülesande, mis on seotud Viimsi vallaga. Ülesandeid kontrollpunktide jaoks koostavad kõik õppetoolid, lähtudes oma õppeainest. Samuti aitavad õpetajad lapsi kõigis teeületuskohtades ning klindilt alla laskumisel.

Omavahel võistlevad ühe klassiastme meeskonnad. Võitja on see võistkond, kes raja kõige kiiremini läbib, kuid oluline ei ole ainult jalgade väledus, vaid ka ülesannete lahendamise kiirus ja täpsus. Ükski võistkond ei saa kontrollpunktist enne minema, kui ülesanne on õigesti lahendatud.

Auhinnad parimatele võistkondadele meisterdab ja küpsetab oskusainete õppetool.