Viimsi Kooli raamatukogus Heiki Ernitsa piltide näitus

1. septembrist  21. septembrini on Viimsi Kooli raamatukogus üleval karikaturist, raamatugraafik ja joonisfilmide kunstnik Heiki Ernitsa illustratsioonid. Tulge kindlasti vaatama!

Heiki Ernits (24.03.1953) on sündinud Tallinnas, õppinud Kurtna Algkoolis, lõpetanud Kohila Keskkooli ja õppinud Tallinna Pedagoogilises Instituudis (praegu Tallinna Ülikool) joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse erialal. Oma karjääri jooksul on ta töötanud mõnda aega ka koolis. Alates 1978. aastast töötab stuudios „Tallinfilm” joonisfilmi osakonnas kunstnik, lavastaja assistendina. Heiki Ernits on osalenud paljude joonisfilmide loomisel kunstniku ja rezisöörina. Ta on teinud kaastööd ajakirjale „Pikker”, „Pioneer”, „Mardus”, ”Täheke” ning iIllustreerinud raamatuid. Suureks eeskujuks ja õpetajaks on talle tema enda sõnul olnud Edgar Valter. Oma esimesed karikatuurid tegi ta just Edgar Valteri juhendamisel ja hiljem valmis Valteriga koostöös ka joonisfilm ”Ramsese seiklused”. Heiki Ernits töötab "Joonisfilmis" tänase päevani. Praegu on valmimas joonisfilm „Lotte ja kuukivi saladus”. Tema looming on pälvinud mitmeid auhindu rahvusvahelistelt filmifestivalidelt ja eesti laste poolt armastatud lasteraamatupildid on toonud Nukitsa auhinna 2004. ja 2008.aastal.