Pildigalerii Viimsi Kooli väikese maja avamiselt

Siit leiad meeleoluka pildigalerii Viimsi Kooli väikese maja avamiselt. Fotograaf Mirje Järv.

Viimsi Kooli uue õppehoone pidulik avamine toimus 1. septembril kell 11.00 maja ees kooliõuel. Vastvalminud majas alustas õppetööd 290 õpilast ja 144 lasteaialast. Lasteaia maja asub kooliga samal territooriumil, kuid on eraldi hoonekompleks. Avatseremoonial võtsid sõna Harju Maavalitsuse haridusosakonna juhataja asetäitja Enn Kasemaa, Viimsi Vallavolikogu esimees Aarne Jõgimaa, Viimsi vallavanem Haldo Oravas, arendaja E.L.L Kinnisvara juht Vahur Kaska ning ehitaja AS Merko juhatuse esimees Tiit Roben.

Muusikalisi elamusi pakkusid Viimsi Kooli mudilaskoor ja poistekoor. Viimsi Kooli direktor Leelo Tiisvelt ning lasteaedade juhataja Margery Lilienthal said kingituseks vanaaegsed koolikellad, millega helistati ka esimest koolikella.

Ligi 6200 m2 suuruse netopinnaga hoone autoriks on arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ ning arhitekt Indrek Erm. Koolimaja on 3-korruseline, selles on 14 koduklassi ning eraldi muusika-, kunsti- ja arvutiklassid. Koolil on oma aula, söökla, raamatukogu, pikapäevarühmaruumid ja logopeedi, psühholoogi, kooliõe ja huvijuhi kabinetid. Oma kabinet on ka Viimsi algkooli juhatajal. Uus hoone kuulub Viimsi Kooli alla ning õpetajate omavahelises kõnepruugis on maja hakatud kutsuma Viimsi Kooli väikeseks majaks.