Haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase üleskutse koolidele: Hea koolipere!

22. septembril kell 19.00 tähistab Eesti Tallinnas Vabadussõja võidusamba juures vastupanuvõitluse päeva. See tähtpäev on oluline igale kodanikule, sest sel päeval mõtleme me rohkem oma vabadusele, selle haprusele ja läbi kõige pimedamate aegade kestnud vastupanuvaimule ning tegudele.

Vabadussamba jalam on sobiv koht kõigi nende inimeste austamiseks, kes on seisnud Eesti kestmise eest – kas sügaval hinges, koos rõõmustades või avaliku vastupanuga. Tulge teiegi koos koolikaaslastega, et paremini mõista ajalugu, mõtiskleda vabaduse ja selle hapruse üle ning mõelda, mida igaüks meist saab teha oma vaba riigi heaks.

Tulge ja austage ühise lauluga ning koolide lippudega Eesti vabadusaadet ja neid koolipoisse, kes Vabadussõjas oma elu andsid.