Viimsi Kooli raamatukogus uus näitus!

Viimsi Kooli raamatukogus on 14. oktoobrist 25. novembrini (Kadripäevani) avatud näitus "KADRI ILVES - illustratsioonid". Näitusel saab vaadata illustratsioone onu Heino lugudele raamatust "Onu Heino eksis ära", eesti vanasõnadele ja üleval on ka pilte eesti rahvariietest. Illustratsioonid pärinevad kirjastus Koolibri kogust. Tulge vaatama!

Kadri Ilves sündis 26. detsembril 1977. aastal. Tegutseb vabakutselise illustraatorina 2002. aastast, mil lõpetas Tartu Ülikooli maaliosakonna. Ta on osalenud näitustel Norras, Venemaal, Portugalis,
Prantsusmaal, Tallinna Illustratsioonide Triennaalil 2006. aastal ja mitmel pool mujal.  Kadri Ilves on illustreerinud J. Vaiksoo lasteraamatud „Lumemöll” (Tänapäev 2005), „Jaagupi esimene koolisügis” (Koolibri 2005), „Onu Heino eksis ära” (Koolibri 2007), M. Õunpuu „Kuninganna Anni lood” ( Tänapäev2006), T. Seero „Tubli lapse juturaamat”, T. Toomet „Kus on kodu?” (Tea 2007), „Lugemistund” (Tea 2008), I. Juva, L. Järvenpää „Kellokirja” (kirjastus Tammi 2008), H. Bross „Nya kompisar” ja „Hundralappen” (kirjastus Bonnier Carlsen 2008), Lopi ja Lapi” (kirjastus Tänapäev 2008) j.t.

„Lopi ja Lapi” (F. R. Kreutzwaldi muinasjuttude kogumik) valiti Eesti Lastekirjanduse Keskuse lemmikraamatuks Kaunite Raamatute konkursil 2009. aastal.

Samuti on Kadri Ilves  illustreerinud Parimate Euroopa Kooliraamatute konkursil III koha võitnud  Aabitsa (v.a. kirjastus Koolibri 2005, autorid J. Vaiksoo, S. Toomla).
Raamat „Onu Heino eksis ära” on pärjatud kõige lapsesõbralikuma raamatu auhinnaga Kaunite Raamatute konkursil 2008. aastal.