11. märtsil külastab Viimsi Kooli USA erakooli Latin School of Chicago segakoor ja puhkpilliorkester

10.-12. märtsini külastab oma kontsertreisil Eestit USA Illinoisi osariigi ühe parima erakooli Latin School of Chicago segakoor ja puhkpilliorkester, kokku 85 noort muusikaharrastajat. Koos Viimsi Kooli Noortekoori, Viimsi Muusikakooli jazzõpilaste, Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) Gümnaasiumi Kammerkoori ning VHK Muusikakooliga antakse kolmapäeval, 12. märtsil kell 18.00 Metodisti kirikus tasuta kontsert "Ameerika ja Eesti noorte kohtumine muusikas". Kontserdikavas on populaarne ameerika filmimuusika ning eesti koorimuusika klassika. Koolinoorte koosmusitseerimisest saavad osa ka Viimsi Kooli õpilased, kontserdid toimuvad Viimsi Kooli aulas:

11. märts kell 14.15 toimub kontsert 5.-6. klassi õpilastele

11. märts kell 15.10 toimub kontsert 10.-12. klasside õpilastele

Chicago kesklinnas asuv erakool asutati 1888. aastal, seal õpib täna 1100 õpilast vanuses 5-18 ning iga 8 õpilase kohta töötab koolis üks täiskasvanu. Lisaks tugevale akadeemilisele programmile saavad Latin School of Chicago õpilased süveneda muusikasse. Tegutseb puhkpilliansambel, jazz- orkester, tantsutrupp, koor , kammerkoor, poiste ja tüdrukute ansambel ja paljud muud kollektiivid. Esituskunstide osakonda juhatab Michael Teolis, kes on ka kooli orkestri peadirigent. Tema juhendamisel saabuvad Tallinna 54-liikmeline jazz-orkester ja 31 lauljaga kammerkoor.  Enamik õpilasi valib muusika endale valikaineks üheks või kaheks semesteriks. Eesti mõistes muusikakooli põhjalikkusega õpivad muusikat vähesed. See aga ei vähenda kuidagi proovide nõudlikkust ega noorte musitseerimisrõõmu.

Kooli kohta leiab lisainfot: www.latinschool.org.

Oma silm ja kõrv  on aga kuningad ning seetõttu on kõik hea muusika huvilised oodatud kontserte kuulama-vaatama!