3D klass võitis "Sõpruskoolid Euroopas" partnerlusprojektide konkursil esikoha!

Viimsi Kooli 3D klass osales projektis "Voices Of The World," (Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning) mille korraldajaks on Tiigrihüppe SA ning võitis esikoha!  Esikoha võitnud õpilased saavad preemiaks auhinnareisi Helsingisse Heureka keskusesse ning õpetajal on võimalik osaleda programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning rahvuvahelises õpitoas Prahas. Palju õnne 3D klassi õpilastele ning õpetaja Kairi Laanele!

Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning pakub Euroopa koolidele võimalust teha interneti kaudu koostööd - ühiselt õppida, suhelda ja vahetada õppematerjale. Selleks on loodud portaal www.etwinning.net, kus on lihtsad ja turvalised suhtlemis- ja töövahendid ning kuhu on koondatud usaldusväärsed andmed koostööst huvitatud koolide kohta.  Programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning kaudu saavad kaks Euroopa eri riigis asuva kooli õpilased-õpetajad ühiselt õppida ja koostööd teha.

Koostöö käigus on õpilastel ainulaadne võimalus õppida tundma oma eakaaslasi teistest riikidest ja saada teadmisi teiste maade kultuuri kohta, panna proovile oma suhtlemis- ja meeskonnatöö oskus, näidata üles leidlikkust infotehnoloogia kasutamisel ja praktiseerida võõrkeeli.

Õpetajad saavad vahetada väärtuslikke pedagoogilisi kogemusi ja kasutada igapäevases õppetöös kaasaegseid e-õppe meetodeid. eTwinning programmiga liitunud õpetajate võrgustik moodustab omanäolise praktikakogukonna, kus otsitakse uusi meetodeid ja võimalusi, et anda õpilastele paremad teadmised ja oskused infoühiskonnas toimetulekus.

Programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning koordineerib European Schoolnet ja toetab Euroopa Komisjon. Eestis koordineerib programmi Tiigrihüppe Sihtasutus.

Projektis osaleda soovivad koolid saavad abi kesksest kasutajatoest European Schoolnetis ja kohalikust kasutajatoest Tiigrihüppe Sihtasutuses.