Viimsi Kooli meediaõpilaste dokfilmid esilinastuvad 19. detsembril Artise kinos!

Novembrikuus võtsid Viimsi Kooli 10. klasside meediaõpetuse õpilased osa Jaan Tõnissoni Instituudi ja MTÜ Mondo poolt korraldatud dokumentaalfilmide töötubadest, mis keskendusid erinevatele globaalprobleemidele (lapssõdurid, tarbimine, lapstööjõud, keskkond, vaesus ja haridus). Kokku osales projektis 62 noort ja valmis 12 lühifilmi. Projekti jooksul valminud filmide esilinastus toimub sel laupäeval, 19. detsembril kell 18.30-20.30 kinos Artis.  Viimsi Kooli noorteks filmitegijateks on Britta Võsu, Merli Kesküla, Karri Kurvits,Tanel Pappel, Joonas Tuul, Anna-Liisa Toom, Getter Tammeri, Oliver Orumets, Lisette-Maria Puhalainen, Karl Männik ja Paul Palk. Lisette-Maria Puhalaineni ja Karl Männiku osalusel valmis ka teine film sama projekti raames, mille tegemisest võtsid osa erinevate (nii eesti- kui venekeelsete) koolide õpilased. Valminud film "Tee Illukale" jutustab erinevate vaatenurkade kaudu Illuka vastuvõtukeskuse asüülitaotlejate elust. Projekti juhtis Annika Remmel.

Jaan Tõnissoni Instituudi ja MTÜ Mondo vahelises koostöös leidis sel sügisel aset viis dokumentaalfilmide töötuba Eesti noortele filmihuvilistele, kus õpiti lisaks filmitegemisele tundma ka erinevaid globaalseid teemasid. Filmitöötoad toimusid üle Eesti: Narvas, Tartus, Pärnus ja Viimsis. Tartus tehti koostööd NAFF-iga - noorte filmifestivaliga, mida korraldab Anne Noortekeskuse Multimeedia Labor. Viimase koolituse jaoks, mis toimus Illukal, kutsuti kokku juba varasemates töötubades silma paistnud noored. Kahe päeva jooksul tutvusid eesti- ja venekeelsed noored Eesti pagulaspoliitikaga ning tegid segagruppides lühifilme Illuka vastuvõtukeskuse asüülitaotlejatest, mis monteeriti hiljem üheks dokfilmiks „Tee Illukale“.

Jaan Tõnissoni Instituudi Dokumentaalfilmiklubid (DFK) pakkuvad noortele võimalust laiendada enda ja oma klassikaaslaste maailma just läbi dokumentaalfilmide vaatamise. Noorte.maailmakool.ee portaali on kogutud suur hulk haaravaid dokfilme globaalsetel teemadel, mida noorte filmiklubid saavad tasuta laenutada ning korraldada filmiõhtuid oma koolis või noortekeskuses. Lisaks filmitöötubades käsitletud probleemidele on võimalik laenutada filme ka kliimamuutuse, võrdsuse, relvastatud konfliktide, haiguste ning muude globaalprobleemide kohta. Tänaseks on Eestis registreeritud 15 dokumentaalfilmiklubi, kes osalevad aktiivselt ka rahvusvahelises filmiklubide võrgustikus.