Teadmiskeskus
Füüsika õpikoda
Mälumäng
Huvikool Collegium Eruditionis
LTT - meie teadlik valik!
Sünnipäevad
Huvitavaid linke
Uudised 2008-2010

TTÜ Tehnoloogiakooli kursus "Tootearendus"

Viimsi Kooli 12. klassi õpilased Mariann Saarend, Kristina–Maria Sulger, Henri Normak, Tõnis-Andre Türnpuu ja Kaarel Viik osalesid septembrist kuni detsembrini Tallinna Tehnikaülikooli Tehnoloogiakooli kursusel „Tootearendus“. Kursus koosnes praktilistest loengutest ja võistlusprojektist ja sellest võtsid osa ka teised TTÜ-ga partnerlepingut omavate koolide 12. klasside võistkonnad. Loengutes räägiti ning viidi läbi töötubasid tootearenduse protsessidest, leiutamise tähtsusest, ideede genereerimisest ja patentidest, meeskonnatööst, tööstusdisainist, ergonoomikast, tootmistehnoloogiast.

Kursus lõppes võistlusprojekti loomisega, mille ülesandeks oli luua õppemetoodiline katsestend/atraktsioon, mille abil saab noortele huvitavalt ja arusaadavalt selgitada reaalainetes õpetatavaid teadmisi (füüsikalised ja looduslikud nähtused, bioloogilised ja looduslikud protsessid, matemaatilised teooriad, helide maailm jne). Viimsi Kooli abiturientide poolt loodud katsestend kannab nimetust Terra Tormentum. Nimi on tuletatud ladinakeelest, ühendades sõnad terra, mis tähendab maakera, maapinda, mulda ja kõike, mis on seotud jalgealuse maapinnaga, ja tormentum, mis otsetõlkes tähendab piinamist või piinariista, kuid antud kontekstis võib tähendada ka maapinna kui sellise piinamist. Projekti idee keskendub maavärinate ja sellega kaasneva uurimisele. Valiku peamiseks põhjuseks on Eesti paiknemine seismiliselt rahulikus piirkonnas ja seetõttu õpilaste teadmatus antud valdkonnas. Seega on Terra Tormentum seadeldis, mis võimaldab oma nahal tunda maavärina julma ja ettearvamatut jõudu. Lakooniliselt öeldult on tegemist rappuva alusega, millel istudes saab kasutaja tunda maavärinat iga oma närvirakuga.
Projektitööde lõppvõistlus ehk tööde hindamine paralleelvõistlusena toimus TTÜ Spordisaalis toimunud Robotex´il külastajate poolt. Viimsi Kooli noored saavutasid väga tihedas konkurentsis suurepärase II koha!
Lisaks väärtuslikele uutele teadmistele, said kursusel osalenud õpilased ühe täiendava konkurssipunkti, kui nad peaksid peale keskkooli lõpetamist kandideerima mõnele TTÜ-s õpetatavale erialale! Palju õnne Viimsi Kooli võistkonnale suurepärase saavutuse eest!