Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Tule vaatama Viimsi Kooliteatri lastemuusikali "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi"!

Reedel, 29. jaanuaril kell 18.00 on viimane võimalus vaadata Viimsi Kooli suure maja aulas lustakat lastemuusikali "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi". Tule kindlasti teatrisse ja võta sõbrad kaasa! Esietenduse pilte näed ning pikemat informatsiooni etenduse kohta saad lugeda siit:

Meeleolukaid pilte esietendusest näed siit (fotograaf Siim Vaikna):

1999. aastal esietendus Viimsi Kooliteatris ülimenukas etendus „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“, mida mängiti kokku 17 korda ning mis pälvis väärika preemia - Harjumaa Kooliteatrite Festivali Grand Prix´. Etenduse stsenaariumi kirjutas vendade Grimmide muinasjutu, Walt Disney legendaarse multifilmi ning Noorsooteatri kunagise populaarse lavastuse põhjal kokku etenduse lavastaja Külli Talmar. Etenduse koreograafilise poole eest hoolitses Maido Saar. Lavastust mängiti enneolematu arv kordi ning vaatajamenust annab tunnistust fakt, et kõik etendused läksid täissaalidele.

„Viimsi vald on ju kuulus oma lasterikkuse poolest ning miks mitte pakkuda meie valla kõige pisematele ja natuke suurematele päris omatehtud lustakat muusikali,“ ütleb stsenaariumi autor, lavastaja ja Viimsi Kooli huvijuht Külli Talmar, kui tema käest küsida, miks just selline lavastus järjekordseks kooliteatri projektiks valiti. „See etendus on toredate karakterite, imeilusa muusika ja kõigile teada-tuntud süzeega lugu, mille kõige suuremaks trumbiks on muidugi näitlejad – meie enda kooli 2.-12. klasside õpilased.“

Lumivalgekese rollis on seekord kaks näitlejannat Liina Ariadne Pedanik ja Liis Rebane ning printse kehastavad Jüri Asper ja Harri Ausmaa. Pöialpoisse mängivad samuti erinevas vanuses õpilased: Oliver Rauam (Doktor), Kaarel Korv (Ninatark), Martin Siimann (Häbelik), Markus Rizski (Toriseja), Rain Rebane (Aevastaja), Arlo Talmar (Unimüts) ja Ats Pinnonen (Õnneseen). Veel on osalisteks Mari-Liis Luide (hea kuninganna), Erki Dorbek (kuningas), Rain Jääger (jahimees) ja Kati Koost (toatüdruk). Haldjatest ristiemadeks on Triin Rebane, Liisa Viikna, Vlada Ruotsi ja Merilin Kask ning väikeseid loomakesi mängivad Andreas Kalvet, Ranette Karu, Caris Helena Kaup ja Hanna Antheia Stern.
Kaunid kostüümid ja rekvisiidid on suures osas Viimsi Kooli tragide käsitööõpetajate kätetöö, päris palju on saadud kostüümide juures abi ka Tallinna Linnateatrist.
Lisaks Viimsi Kooliteatri uuele ja värskele koosseisule lööb etenduses kaasa ka Muusikakooli noor kollektiiv, kellele need etendused on samuti esimeseks proovikiviks muusikalimaailmas.

Etenduse muusikaline pool pärineb nii omaaegsest legendaarsest Walt Disney multifilmist kui ka Eesti oma autori – Kalle Ermi sulest. Nii on laulud „Kurja kuninganna laul“ ja „Metsakollide tants“ kirjutatud spetsiaalselt selle etenduse tarvis.
Etenduses on ka päris oma orkester, kes näitlejaid saadab. Erakordseks teeb aga asja see, et Viimsi Muusikakooli orkester koosneb sel korral noortest, julgetest ja hakkajatest 12-16aastastest noortest, kelle jaoks taolises projektis kaasalöömine on esmakordne. Orkestrit juhendab Ott Kask

Kohti saab broneerida:

tel. 56666320 või merike dot hindreus at viimsi dot edu dot ee

tel. 6235143 või sirje dot sakkov at viimsi dot edu dot ee

Sissepääs 25 krooni annetusena.

Olete väga oodatud!