Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

Viimsi Koolis lõpeb I poolaasta Lumevalguse Filmifestivaliga

Reedel, 22. jaanuaril lõpeb Viimsi Koolis I poolaasta. 5.-12. klassi õpilased saavad tunnistused ning pool 2009/2010 õppeaastast on ametlikult läbi saanud. Selle piduliku päeva puhul korraldab Viimsi Kool Lumevalguse Filmifestivali, kus 5.-12. klassi õpilased saavad vaadata PÖFF (Pimedate Ööde Filmifestivali) programmi raames linastunud noortefilme. Sel aastal sai Viimsi Kool ametlikult PÖFFI koostööpartneriks ning nende filmidega lõpetame ka I poolaasta. Filmide valiku tegi Viimsi Kool koostöös laste- ja noortefilmide festivali Just Film juhi Mikk Granströmiga, kes tuleb reedel ise kooli ka filme sisse juhatama. Lumevalguse Filmifestivali programm:

5.-6. klassid:
Kell 8.15
Isemoodi muinasjutt
Ukraina/Eesti, 90 min, 2008
Isemoodi muinasjutt on lõbus ja väga üllatav kaasaegne muinaslugu kahest juba pikka aega sõjajalal olnud riigist - Vaesest Kuningriigist ja Sõjakast Kuningriigist. Kuid ikka leidub kaks noort inimest, kes läbi raskuste teineteise poole püüdlevad, ja hoolimata kurjast võõrasemast, õelast võlurist või hirmsatest sõjarditest saab armastus vaenust võitu.

7.-9. klassid:
Kell 10.05
Prantsuse keel algajatele
Saksamaa, 94 min, 2006
Hendrik on armunud Valeriesse. Valerie läheb Prantsusmaale vahetusõpilaseks. See ei ole hea, sest Hendriku arvates on nii prantsuse keel kui ka kogu prantsuse teema suhteliselt nõmedad. Aga armastus nõuab ohvreid ning Hendrik sebib ennast ka vahetusõpilaseks. On ainult üks väike aga - ta ei oska prantsuse keelt. Frankofiilidele kohustuslik, frankofoobidele kohustuslik, parandamatutele romantikutele kohustuslik, hea huumorimeelega vaatajatele rangelt soovitatav!
Selle filmi peaosalist Hendrikut kehastav François Goeske käis eelmise aasta lõpus ka Eestis ning avas oma värske filmiga „Summertime Blues“ tänavuse laste- ja noortefilmide festivali Just Film. François Goeske on Saksamaal ülipopulaarne filmistaar, kelle filmide nimekiri on aukartustäratavalt pikk.

10.-12. klassid:
Kell 12.10
Pilv
Saksamaa, 93 min, 2006

Õnnetus kagu-Frankfurtis asuvas tuumaenergiajaamas šokeerib tervet Saksamaad. Radioaktiivne pilv kandub väikese linnakese, Schilitzi kohale, mis asub Bad Hersfeldi lähedal. Kõik jaama lähedal elavad inimesed puutuvad kokku radioaktiivse kiirgusega ning lühikese aja jooksul sureb 38 000 inimest. Kõik, kes elavad kaugemal, püüavad põgeneda, ka 16-aastased Hannah ja tema suur armastus Elmar…
Noortefilm meets katastroofifilm – see on väga uudne ja huvitav kokteil.