Logo
  Avaleht  Üldinfo  Koolipere  Koolikorraldus  Õppetöö  Projektid  Vastuvõtt  Teadmiskeskus  Tugisüsteem  Huvitegevus  Spordikeskus
  Avaleht
Koolivormi tellimine
PAKUME TÖÖD
Päevakava
Eelkool 2018/2019
Õppekava
Õpetajate konsultatsiooniajad
Õpilaspilet
Videod

  Otsing
Täppisotsing  

Viimsi Kooli 3. korrusel põnev näitus fotograaf Stefan Koppelkammilt

1. veebruarist on Viimsi Kooli suure maja C-korpuse 3. korrusel (saksa keele klassi juures) üleval Saksa graafikadisainer ja fotograaf Stefan Koppelkammi näitus. Näituse pildid olid üleval Rahvusraamatukogus ning Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi/Goethe Instituudi abil on nüüd võimalik vaadata kokku viit plakatit ka Viimsi Koolis. 1990ndate aastate algul, veidi pärast Berliini müüri langemist ja veel enne Ida- ja Lääne-Saksamaa ühinemist reisis Stefan Koppelkamm läbi Ida-Saksamaa ja jäädvustas oma kaameraga kõike, mis tema teele jäi. Kümmekond aastat hiljem võttis Koppelkamm sama teekonna ette, otsis üles samad hooned ning pildistas neid uuesti. Nii on võimalik fotodelt näha, millised suured muutused on kümne aastaga toimunud.

Näituse tarbeks pildistas Stefan Koppelkamm 30 erinevat ehitist ja paika (erinevaid maju, tänavaid ja väljakuid). Viimsi Koolis on üleval viis plakatit, mis kajastavad kolme ehitist kümneaastase ajavahega.

Stefan Koppelkamm on graafikadisainer, näitusekorraldaja, fotograaf ja kirjanik, kes on sündinud Saarbrückeni liidumaal. Ta õppis Kasseli Kunstikõrgkoolis graafikadisaini ja kunsti, on andnud välja raamatu „Kasvuhooned ja talveaiad 19. sajandil” (1981) ning hetkel töötab ta professorina kunstikõrgkoolis Berlin-Weiβensee.

Aitäh BC-keelte õppetooli juhataja Jana Saksingule, tänu kellele näitus Viimsi Kooli jõudis!