Alates 1. märtsist saavad 1.-3. klasside õpilased tasuta koolitoitu

Teisipäeval, 16. veebruaril kinnitas Viimsi vallavolikogu määruse, mis tähendab, et alates 1. märtsist maksab Viimsi vallavalitsus kõikide Viimsi koolide 1.–3. klassi õpilaste koolitoidu kinni 100% ulatuses. Seni tasusid tegeliku hinna ja riigi kompensatsiooni vahe (10 krooni lapse kohta päevas) lapsevanemad. Alates 1. märtsist 2010. aastal tasub riigi kompensatsiooni ja koolitoidu tegeliku hinna vahe Viimsi vald. Kuigi 1.-3. klassi õpilased saavad tasuta koolitoitu, siis palub Eesti Eine endiselt teada anda, kui laps on haige või puudub mingil põhjusel koolist ja sellega seoses ei söö koolilõunat. Nii on võimalik paremini planeerida toitude kogust ning mitte teha toitu rohkem kui vaja. Tasuta toit puudutab ainult koolilõunat, pikapäeva toit tuleb endiselt tasuda lapsevanematel.

Tasuta toidu saamiseks 1.-3. klassides ei pea lapsevanemad avaldust esitama.

Määrus (PDF-vormingus)

Lisainformatsioon: