31. märtsil toimub lastemuusikali "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" lisaetendus!

Kolmapäeval, 31. märtsil kell 18.00 toimub Viimsi Kooli suure maja aulas lastemuusikali "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" lisaetendus. Viimsi Kooliteater ja Viimsi Muusikakooli orkester kutsuvad kõiki huvilisi etendust vaatama, sest see on viimane võimalus veeta üks imetore õhtu lustaka seltskonna ja vaimustava muusika saatel! Etendusega avatakse ka tänavune Harjumaa Kooliteatrite Festival, mis toimub 1. aprillil Viimsi Koolis.

Meeleolukaid pilte esietendusest näed siit (fotograaf Siim Vaikna):

1999. aastal esietendus Viimsi Kooliteatris ülimenukas etendus „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“, mida mängiti kokku 17 korda ning mis pälvis väärika preemia - Harjumaa Kooliteatrite Festivali Grand Prix´. Etenduse stsenaariumi kirjutas vendade Grimmide muinasjutu, Walt Disney legendaarse multifilmi ning Noorsooteatri kunagise populaarse lavastuse põhjal kokku etenduse lavastaja Külli Talmar. Etenduse koreograafilise poole eest hoolitses Maido Saar. Lavastust mängiti enneolematu arv kordi ning vaatajamenust annab tunnistust fakt, et kõik etendused läksid täissaalidele.

„Viimsi vald on ju kuulus oma lasterikkuse poolest ning miks mitte pakkuda meie valla kõige pisematele ja natuke suurematele päris omatehtud lustakat muusikali,“ ütleb stsenaariumi autor, lavastaja ja Viimsi Kooli huvijuht Külli Talmar, kui tema käest küsida, miks just selline lavastus järjekordseks kooliteatri projektiks valiti. „See etendus on toredate karakterite, imeilusa muusika ja kõigile teada-tuntud süzeega lugu, mille kõige suuremaks trumbiks on muidugi näitlejad – meie enda kooli 2.-12. klasside õpilased.“

Lumivalgekese rollis on seekord kaks näitlejannat Liina Ariadne Pedanik ja Liis Rebane ning printse kehastavad Jüri Asper ja Harri Ausmaa. Pöialpoisse mängivad samuti erinevas vanuses õpilased: Oliver Rauam (Doktor), Kaarel Korv (Ninatark), Martin Siimann (Häbelik), Markus Rizski (Toriseja), Rain Rebane (Aevastaja), Arlo Talmar (Unimüts) ja Ats Pinnonen (Õnneseen). Veel on osalisteks Mari-Liis Luide (hea kuninganna), Erki Dorbek (kuningas), Rain Jääger (jahimees) ja Kati Koost (toatüdruk). Haldjatest ristiemadeks on Triin Rebane, Liisa Viikna, Vlada Ruotsi ja Merilin Kask ning väikeseid loomakesi mängivad Andreas Kalvet, Ranette Karu, Caris Helena Kaup ja Hanna Antheia Stern.
Kaunid kostüümid ja rekvisiidid on suures osas Viimsi Kooli tragide käsitööõpetajate kätetöö, päris palju on saadud kostüümide juures abi ka Tallinna Linnateatrist.
Lisaks Viimsi Kooliteatri uuele ja värskele koosseisule lööb etenduses kaasa ka Muusikakooli noor kollektiiv, kellele need etendused on samuti esimeseks proovikiviks muusikalimaailmas.