Viimsi Kooli noortekoor osales üle-Eestilisel noortekooride festivalil!

Festival toimus tänavu juba seitsmendat korda ning sellel osales kokku 12 Eesti noortekoori. Festivali raames toimus neli kontserti, millest kahel kontserdil esines ka Viimsi Kooli noortekoor. Festivali avapäeval esineti levimuusika seadetega ja solistina esines Mirjam Pihlak (11B). Kontserdijärgselt toimus külalisi võõrustavas Pärnu Ülejõe Gümnaasiumis pidu, kus iga koor pidi ette kandma ühe 90ndate Eesti muusika stiilis Playback´i. Viimsi koori meeleoluka Playbacki põhimootoriks oli Harri Ausmaa (12A). Festivalilt said palju häid kogemusi nii noortekoori liikmed kui ka juhendajad Andrus ja Virve Kalvet.

Festivali avapäeval esineti koos Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) noortekooriga Kuninga tänava põhikoolis, mille saali loetakse Pärnu üheks parimaks koorikontserdi paigaks. Õhtul toimunud kontserdil Pärnu Elisabethi kirikus said meie lauljad kuulata Rapla, Keila ja Tallinna VHK koori vaimuliku muusika kava. Väga haaravad olid ka festivali raames toimunud töötoad kõikidele kooridele, kus Toomas Voll ja Vahur Soonberg kooridega eraldi tööd tegid. Kogu üritust kroonis laupäeval Pärnu Kontserdimajas toimunud festivali lõppkontsert enam kui 400 laulja ja Pärnu linna Noorte Puhkpilliorkestri osavõtul, kus kanti ette ka töötubades viimase lihvi saanud lood. Erilise menu osaliseks said Toomas Volli juhatatud Kait Tamra „Oma Saar“ ja gospel “If You´re Happy, Amen”. Seda, et laulmine on noortekoori liikmete meelistegevus, näitas seegi, et koos lauldi pea kogu tagasitee Pärnust Viimsisse.