Harjumaa Kooliteatrite Festivalil sai Viimsi Kooli põhikooli näiteringi trupp Eksperiment peaauhinna!

Neljapäeval, 1. aprillil toimus Viimsi Koolis Harjumaa Omavalitsuste Liidu toel Harjumaa Kooliteatrite Festival, kus sai näha kokku 26 etendust. Etenduste tase oli tänavu väga kõrge, publiku ette toodi lavastused, mis võinuks vabalt konkureerida professionaalsete teatrite etendustega. Viimsi Koolil läks festivalil väga hästi. Viimsi Kooli põhikooli näitering (juhendaja Külli Täht) võitis põhikooli vanuseastmes Grand Prix`, parima lavastaja preemiad said Elle Toper ja Külli Täht, parimaks meesnäitlejaks algkooli vanuseastmes sai Alex Paul Pukk, parima meeskõrvalosatäitja preemia pälvis gümnaasiumi vanuseastmes Martin Siimann, kunstnikutöö eest pärjati gümnaasiumi kategoorias noori kunstnikke Kairi Luike ja Piia Masingut, muusikalise kujunduse eest sai põhikooli astmes auhinna näiteringi K.O.K.K etendus "Pirtsakas näitsik". Mitmed Viimsi Kooli etendused pärjati kuldseteks ja hõbedasteks laureaatideks. Palju õnne kõikidele festivalist osavõtnud truppidele ja nende juhendajatele! Tulemused leiad siit:

Algkooli vanuseastme tulemused:

Grand Prix – Kostivere Laste Teater Lehte Hainsalu „Punamütsike“ – kujunduse, rollide ja kostüümide hea tasakaalu eest klassikalise loo jutustamisel.
Kuldne laureaat – Viimsi kooli algklasside näitering Heljo Mänd „Sabata krokodill“
Kuldne laureaat – Vaida Põhikooli näitering „Kilplased“ Ellen Niit „Väikesed vigurid“
Kuldne laureaat – Vihasoo Lasteaed – Algkool Liivi Ehrenpreis „Bremeni linna moosekandid“
Hõbedased laureaadid: Maardu Gümnaasiumi lastepere „Pipikoolipäev“, Maardu Gümnaasium 1B klass „ Punamütsike uut moodi“, Kolga Keskkool Kohalolijad „Kes keda, ütle seda“
Parim naisnäitleja – Kirsika Kaup – Punamütsike
Parim meesnäitleja – Alex Paul Pukk – Krokodill, Viimsi Kool
Parim naiskõrvalosa – Susanna – Reti Räim - Hunt
Parim meeskõrvalosa – Arthur Kaalep - Tühjatäis
Parim lavastaja – Elle Toper „Sabata krokodill“, Viimsi Kool. Suured tänud ka Age Toomsalule ja Maido Saarele, kel oli lavastuse sünni juures väga oluline roll!
Parim kunstnikutöö – Maardu Gümnaasium 1B klass „ Punamütsike uut moodi“ lapsevanemad
Parim muusikaline kujundus – Nadežda Vassiljeva Maardu Gümnaasiumi lastepere „Pipikoolipäev“
Eriauhind – Vaida Põhikooli näitering „Kilplased“, hästi rütmistatud lavalise tegevuse eest

Põhikooli vanuseastme tulemused:

Grand Prix – Viimsi Kooli Eksperiment, grupi ühislooming „Üks lugu”
Kuldne laureaat – Kolga Keskkool Kohalolijad, M.Kivastik ja V.Uusberg „Vaim”
Kuldne laureaat – Viimsi Kool K.O.K.K, I.Krõlov „Pirtsakas näitsik”
Kuldne laureaat – Vaida Põhikool näitering „Kilplased””Hunt ja 3 põrsakest”
Parim naisnäitleja – „Hunt ja 3 põrsakest”, Marii Rein, Merilin Lehtla, Mariette Vassus, Marleen Otsus
Parim meesnäitleja – Rain Kauge (Tundmatu), „Cosette”
Parim naiskõrvalosa – Nina Zagvozdkina (Koerake), „Talve –Talvekese muinasjutt”
Parim meeskõrvalosa –Tõnis Erbsen (Ainuke poiss), „Mix”
Parim lavastaja – Külli Täht ühistöös trupiga, „Üks lugu”
Parim kunstnikutöö – Kolga Keskkool Kohalolijad, „Vaim”
Parim muusikaline kujundus – Viimsi Kool K.O.K.K, „Pirtsakas näitsik”, Eva Kalbus
1 eriauhind – Maardu Gümnaasium kooliteater, kauni koreograafia, kostüümi ja sõnaselguse eest

Hõbedased laureaadid:Kehra Gümnaasium Lunaatikud, V.Hugo „Hüljatute” ainetel „Cosette”

Pronksised laureaadid:Jüri Gümnaasium Vaba Valik, Omalooming „Mix”

Gümnaasiumi vanuseastme tulemused:

Grand Prix – Kivid, Kuusalu Keskkool (nominendiks oli Viimsi Kooli etendus "Karol")
Kuldne laureaat – Viimsi Kool, „Karol”
Kuldne laureaat – Kuusalu Keskkool, „Kaks sammu sissepoole, kaks sammu väljapoole”
Kuldne laureaat – Kolga Keskkool „Elementaarne”
Parim naisnäitleja – Paula Salme Sandrak, Kolga Keskkool (nominendiks Sigrit Dulder Kostivere Laste Teatrist)
Parim meesnäitleja – Karl Kuuseoja, Kuusalu Keskkool (nominendiks oli Harri Ausmaa osatäitmisega etenduses "Karol")
Parim naiskõrvalosa – Triin Rand, Kolga Keskkool (nominentideks olid etendusest "Eesliturg"  Merili Keskküla, Monika Himma, Grete Jürgenson)
Parim meeskõrvalosa – Martin Siimann, Viimsi Kool (nominentideks Karl Erik Esko ja Georg Kaasik etendusest "Karol")
Parim lavastaja – Saima Kallionsivu, Kuusalu Keskkool (nominendiks olid etenduse "Karol" lavastaja Kaido Rannik ja Kersti Laanejõe Kostivere Laste Teatrist) )
Parim kunstnikutöö – Kairi Luik ja Piia Masing, Viimsi Kool
Parim muusikaline kujundus – Sofia Kuznetsova, Maardu Rahvamaja
1 eriauhind – lootustandva noore näitekirjaniku eriauhind, „Rööpast rööpasse” ja „Ruum nr. 69” autor – Rasmus Onkel, Jüri Gümnaasium (Eriauhinna nominentideks olid ka etenduste kavad mõlemast Jüri Gümnaasiumi etendusest ja Kostivere Laste Teatrist)

Hõbedased laureaadid: Viimsi Kool „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”, Kostivere Laste Teater „Lubage endale kinkida 12 000 marka” , Viimsi Kooli näitering K.O.K.K „Eesliturg”

Pronksised laureaadid: Jüri Gümnaasium „Ruum nr.69” , Maardu Rahvamaja Teater-Stuudio „Veer ja Spaga” „Edasi, kiisu!”

Harjumaa Kooliteatrite Festivali zhürii kosseis:

Algklassid: Aita Vaher (näitleja), Tarmo Song (näitleja), Gea Radik (Püünsi kooli huvijuht)

Põhikool: Tõnis Rätsep (kõneõpetaja ja näitleja), Anne Andrejev (Haapsalu linna kultuurijuht ja näitleja), Heidi Aadma (Eesti Teatri Agentuuri dramaturg)

Gümnaasium: Terje Pennie (näitleja), Harriet Toompere (näitleja), Annika Remmel (teariteadlane).