Viimsi Kooli mudilaskoor käis külas Soome sõpruskoolil!

22.-26. aprillil käis Viimsi Kooli mudilaskoor külas Päivärinta Algkoolil, mis on juba alates 1992. aastast Viimsi Kooli sõpruskool. Ylivieska kultuurikeskuses toimus kaks kontserti, koorid laulsid nii eesti kui soome keeles. Aplaus oli võimas ning mõlemad kontserid läksid täissaalidele. Sõprusvisiidil Soomes käisid mudilaskoori dirigendid Elle Toper ja Age Toomsalu ning õpetajad Reet-Ly Lindal, Jaanika Pärnamägi ja Lemme Randma. Loe pikemalt reisimuljete kohta siit:

22.aprilli varahommikul alustas Viimsi Kooli mudilaskoor (kokku 44 tüdrukut) reisi Soome, Ylivieskasse. Külla mindi oma kauaaegsetele laulusõpradele Päivärinta algkooli. Sõprus kahe kooli vahel on kestnud juba alates 1992.aastast alates. Vaheldumisi kohtutakse kord Ylivieskas, siis jälle Viimsis. Kogu ettevõtmise eestvedajateks on muusikaõpetajad Elle Toper Viimsi Kooli ja Kaisa Haapakoski Päivärinta algkooli poolt. Viimsi Koolis on teatepulka üle võtmas muusikaõpetaja Age Toomsalu, kes on ka mudilaskoori dirigent.
Ylivieska kultuurikeskuses, Akustiikas, toimus kaks kontserti. Reedel (23.aprillil) esineti koolirahvale ja pühapäeval (25.aprillil) linnarahvale. Saal oli rahvast täis ja aplaus suur. Kui kõlasid viimased neli ühislaulu, kus kolm koori laval olid, siis oli emotsionaalne ja võimas tunne publiku seas. Lauldi vaheldumisi eesti ja soome keeles. Tagasiteele asusime esmaspäeva varahommikul. Sõprust ja kallistusi oli tohutult! Mõnda aega skandeeriti bussis „ta-ga-si!!!“ - sõbrad olid sinna jäänud. Mida lähemale aga kodule, seda rohkem kippus väsimus ja koduigatsus peale. Koju jõuti peale südaööd – väsinuna, kuid õnnelikena. Tänud vahva sõidu eest muusikaõpetajatele Elle Toperile ja Age Toomsalule ning lastega kaasas olnud õpetajatele Reet-Ly Lindalile ja Jaanika Pärnamägile! Kõige suuremad tänud lastele, kes vapustava kontsertelamuse pakkusid ja reisil väga tublid olid!

Pildid kontserdilt

Lemme Randma