15. mail toimub Viimsi Kooli õpetajate rahvatantsurühma juubelikontsert!

Laupäeval, 15. mail kell 19.00 toimub Viimsi Kooli suure maja aulas Viimsi Kooli õpetajate segarühma 5. tegevusaastat tähistav tantsukontsert. Kontserdil esinevad ka Viimsi Kooli C-segarühma tantsijad ning 3.-4. klasside rahvatantsurühm. Sissepääs on tasuta ning kõik huvilised on väga oodatud kontserdile kaasa elama! Lisainfot leiad siit:

15. mail tähistab Viimsi Kooli õpetajate rahvatantsurühm Õõõps Vigurvant oma esimest ümmargust sünnipäeva - koos on tantsitud 5 aastat. Selleks puhuks on usinasti harjutatud, et anda oma esimene sünnipäevakontsert.
Mõte luua oma kooli õpetajatest rahvatantsurühm idanes koolirahva mõtetes juba pikemat aega. Teoks sai see tore kokkutulemine 2005. aasta sügisel. Rühma käimalükkajaks peale tantsijate endi oli kahtlemata ka kooli oma suurepärane tantsuõpetaja Maido Saar, kel jätkus energiat veel ühe rahvatantsurühma juhendamine enda kanda võtta.
Viis aastat pole just pikk aeg, kuid õpetajate tantsurühmal on selle aja sisse mahtunud palju üritusi ja ettevõtmisi. Esimene tähtis ülesastumine oli X koolinoorte laulu- ja tantsupeol 2007. aasta suvel. Noorte tantsupeolt „ Lävel“ saimegi oma esimese kustumatu tantsupeotunde, mis kõhklusteta pani meid harjutama järgnevaks XVIII üldtantsupeoks. Eelmisel suvel marssisimegi uhkelt koos kõigi Eestimaa lauljate, tantsijatega rongkäigus ja tantsisime siira rõõmuga tantsupeoetendusel „Meri“.
Peale tantsupidude toimub igal aastal erinevais Eestimaa paigus ka üleriigiline õpetajate rahvatantsufestival. Oleme osalenud viiel festivalil, neist ise ühe korraldanud. Õpetajate festivalidega liitusime Hiiumaal Käinas 2006. aasta kevadel, järgmisel aastal olime külas Karksi –Nuia Gümnaasiumis, X juubelifestivali korraldasid Kohtla- Järve õpetajad, järgneva XI õpetajate rahvatantsufestivali korraldamise au 2009. aasta kevadel saigi endale Viimsi Kool ja meie tantsurühm ning sel kevadel võtsime osa Kadrina Keskkooli korraldatud festivalist.
2008. aasta suvest jääb meenutada suur teatriprojekt koos Viimsi Kooliteatriga „Ranna rahva lood ja laulud“, kus paljudeks osatäitjateks olid just õpetajate rahvatantsurühma liikmed. Ja samal suvel sai teoks ka reis Lõuna-Saksamaale, kus osalesime külalistena Sulmingeni igasuvisel külafestivalil (www.sulminger-dorffest.de). Seda reisi kajastas ka Viimsi Teataja Kirsi Rannaste sule läbi pikemalt (VT 30.10 ja 11.11.2008). Saksamaal meid võõrustanud sõbrad külastasid Viimsit omakorda möödunud suvel, mil neil oli suurepärane võimalus osa saada kogu Eestimaa Üheshingamise peost, tutvuda Viimsi Kooli ning meie kodukandiga.
Eeloleval suvel 13. juunil võib meie rühma mehi näha tantsimas Rakveres Meeste Tantsupeol ja kindlasti soovime tantsida end ka järgmisel suvel toimuvale XI koolinoorte tantsupeole, kus laste kõrval on ruumi ka õpetajatele. Et tantsurühm saaks kanda just õpetajate rühma nime, peavad pooled rühmaliikmed olema ametilt õpetajad. Meie tantsurühma praegustest 18 liikmest on 11 õpetajad – seega üle poolte.
Peale tantsupidudelt ja festivalidelt saadavate emotsionaalsete laengute kutsub õpetajaid tantsima palju muudki, tavaline trenniõhtugi on üks oodatumaid aegu arginädalas. Rahvatants annab hea võimaluse liikumiseks ja mis viga seda teha mõnusas seltskonnas. Paljudele peredele on rahvatants ühiseks hobiks, kui tantsupartneriks on oma abikaasa. Iga kord trenni minnes võib kindel olla, et nalja saab ka kõvasti. Selle eest hoolitseb põhiliselt meie tantsuõpetaja Maido, kes oskab õpetada suurepäraselt läbi huumoriprisma, nii et keegi ei pea end kehvasti tundma, kui mõni samm veidi valesti läheb. Seega tantsurühma nimi Õõõps Vigurvant on meile igati paslik. Rühmal on peale tantsuõppimise ka lõbus seltsielu, tähistame alati vabamas õhkkonnas tantsuhooaja algust ja lõppu ning suuremate ettevõtmiste kordaminekut. On uhke tunne kanda rahvariideid ja olla killukeseks rahvakultuuri edasikandjaist.Tantsimine annab jõudu ja positiivsust, mida on õpetaja igapäevatöös väga vaja.
Kutsume kõiki osa saama meie tantsurõõmust 15. mail kell 19.00 Viimsi Koolis, kus koos õpetajatega astuvad üles ka Viimsi Kooli õpilaste rahvatantsurühmad.

Reet Lepp
Lasteaed Piilupesa õpetaja