Kingi oma koolile raamat - 23. aprill on raamatu kinkimise päev!

Raamatu ja roosi päev on Viimis Koolis juba kenaks traditsiooniks saanud. Eelmisel aastal täienes Viimsi Kooli raamatukogu hulga põnevate ja vajalike raamatutega ning seda kõike tänu aktiivsetele raamatusõpradele, kes kinkisid raamatukogule nii uusi kui ka vanemaid raamatuid. Ka sel aastal on igaühel see võimalus  olemas. Esimesed raamatukinkijad saavad tänutäheks roosi ning kõikidel kinkijatel on võimalus raamat märgistada päeva templiga. Sel moel saab raamatukogu oma fonde uute raamatutega täiendada.

23. aprillil tähistatakse ülemaailmset Raamatu ja roosi päeva. 1930ndatel aastatel tuli ühele Barcelona raamatukaupmehele romantiline idee, mille abil suurendada raamatumüüki ja parandada kirjanduse tundmist: Kataloonia kaitsepühaku Püha Jüri päeval hakati tähistama raamatu ja roosi päeva, mil mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu. Raamatu ja roosi päev ehk The World Book Day osutus suurepäraseks ideeks ja tänapäeval tähistatakse seda kõikjal maailmas.

1995. aastal kuulutas UNESCO kataloonia raamatu ja roosi päeva rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks ( http://www.unesco.org/bpi/eng/unescopress/97-54e.htm), sest raamat on väärt päeva, mil teda austatakse kui vabaduse, ühtekuuluvustunde ja rahu sümbolit. 23. aprill osutus sobilikuks päevaks ka kirjandusajaloo seisukohalt. See on Miguel Cervantes de Saavedra ja William Shakespeare surmapäev ning Halldor Kiljan Laxnessi ja Vladimir Nabokovi sünnipäev.

Idee sünnikodus Kataloonias on Püha Jüri päev pühendatud täielikult raamatutele ja roosidele. Barcelona tänavad täituvad juba varahommikul raamatu- ja roosikioskitest, karnevalirongkäik liigub mööda tänavaid, esitletakse uusi raamatuid ja kirjanikud kohtuvad lugejatega.

Eestis on raamatu ja roosi päeva tähistatud alates 1998. aastast, mil Soome Instituudi Tartu osakond korraldas raamatu- ja roosimüügi Tartu ülikooli raamatukogus ning ettekandekoosoleku Kirjanduse majas. 1999. aasta raamatu ja roosi päeval korraldas Soome Instituut TÜ raamatukogus seminari "Raamat meie argipäevas".

Eriti oodatud raamatud:

A.LINDGREN Erinevad lasteraamatud
O. LUTS - NUKITSAMEES
I. MARAN - LONDISTE, ÕIGE NIMEGA VANT
E. NIIT - KRÕLLIRAAMAT, TRIINU JA TAAVI JUTUD , PILLE-RIINI LOOD , ONU ÖÖBIKU LOOD
H. NÕU - PEA SUU!  KUUES SÕRM
J.PARIJÕGI - KÜLALISTE LEIB
A. PERVIK -PAULA erinevad lood, KUNKSMOOR , ARABELLA, MERERÖÖVLI TÜTAR
O. PREUSSLER - VÄIKE NÕID
J. RANNAP - LÜHIKESED LOOD , MAARI SUVI, NUBLU
E.RAUD - KALEVIPOEG , SIPSIK, KARU MAJA
A. REINLA - TEOFRASTUS , PÄTU
G. RODARI - CIPOLLINO SEIKLUSED
M. SALUSTE - KUIDAS TEKKISID AASTAAJAD
STEPHANIDESED IIDSETE AEGADE LOOD I ja II osa
T. TOOMET - VANA AJA LOOD
P. TRAVERS - MARY POPPINS
L.TUNGAL - Erinevad lasteraamatud
R.VAIDLO - KESSU JA TRIPP
A. VALLIK - Anni lood
Uuemat lastekirjandust näiteks kirjastuse Tänapäev sarjast "MINU ESIMENE RAAMAT"
NB! Väga oodatud raamat: K. KASS - SAMUELI VÕLUPADI

G.HELBEMÄE -OHVRILAEV
H. IBSEN -NÄIDENDID
L. KOIDULA LUULEKOGUD
J. KROSS -WIKMANI POISID vm. teosed
M.LERMONTOV-MEIE AJA KANGELANE
V. LUIK - SEITSMES RAHUKEVAD
G. De MAUPASSANT NOVELLE
A. De SAINT-EXUPERY - VÄIKE PRINTS
J.P. SARTRE - KINNINE KOHUS (näidend)
G.B. SHAW NÄIDENDID
A. STRINDBERG NÄIDENDID
E. ZOLA - THERESE RAQUIN
A.H. TAMMSAARE - TÕDE JA ÕIGUS I osa
JUUDIT (näidend)
L.TOLSTOI - ANNA KARENINA
Fr. TUGLAS NOVELLID
J. TÄTTE NÄIDENDID
M. UNDER LUULEKOGUD
M. UNT - HÜVASTI, KOLLANE KASS! vm teos
A. VIIRLAID - RISTIDETA HAUAD 1, 2
O. WILDE - DORIAN GRAY PORTREE
T. WILLIAMS - NÄIDENDID

Samuti ootame: Eesti uuem luule, Eesti autorid (Kõusaar, Kender, Kivirähk, Tode-Õnnepalu jt),  A. Turovski raamatud loomadest, Viimsit puudutav kirjandus, teatmekirjandus ja populaarkirjandus.

Aitäh!