Viimsi Kooli näitering EKSPERIMENT sai preemia videofilmikonkursil "Heategu"!

Maikuus korraldas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond video- ja multifilmikonkursi "Heategu", millest võttis osa Viimsi Kooli põhikooli näitering EKSPERIMENT koosseisus Kaisa Junninen, Hanna-Stina Lepik, Helena Nappus, Raul Gross, Nora Laukse, Robin Siimann, Carl Mattias Räägel, Britha-Ly Rumma, Greta Liisa Grünberg ja Kristin Västra. Zhürii, mis koosnes erinevate organisatsioonide esindajatest ja meediaspetsialistidest tunnistas meie kooli videofilmi preemia vääriliseks ning auhinnatud trupil on põhjust külastada Tallink Hotel SPA-d! Palju õnne näiteringi liikmetele ning juhendaja Külli Tähele! Auhinnatud tööd pannakse üles ka SA TÜK Lastefondi kodulehele: www.lastefond.ee.

Lastefondi  video- ja multifilmikonkursi eesmärgiks oli suunata põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi märkama abivajajat. Konkurss inspireeris noori ja lapsi arutama oluliste teemade üle: mis on sinu jaoks heategu, keda ja kuidas saad sina ise aidata jne. Noored panid tähele vajadust aidata hädasolevat kaaslast. Tähtis teema oli ka vabatahtliku töö tegemine oma kodukoha ja hüljatud loomade heaks.
Konkursile esitati kokku 13 tööd. Töid saabus nii Tallinnast, Tartust kui ka mujalt Eestist. Viimsi Kooli näitering lavastas ootamatu šokisituatsiooni, Tartu Kunstigümnaasiumi noored näitasid oma teed abivajajateni. Järva–Jaani koolilapsed ütlesid välja oma arvamuse - mida tähendab teha head. Videofilme oli tehtud nii klassiga ühiselt kui päris iseseisvalt.