Viimsi Kooli õpilased osalevad koos professionaalidega etenduses "Kuldsed torud"

Esmaspäeval, 18. oktoobril kell 13.00 esietendub Estonia kontserdisaalis Eva Kalbuse lavastatud laste muusikaline etendus "Kuldsed torud", kus lisaks muusikutest ja näitlejatest professionaalidele teeb kaasa suur hulk Viimsi Kooli õpilasi: Grete Jürgenson, Merli Kesküla, Viimsi Kooli vilistlane Harri Ausmaa, Karl Koost, Martin Siimann ja Oliver Rauam. Tehniline abi puldis Lauri Randma, etenduse kunstnik Kairi Luik.  Viimsi Kooli grupile (vähemalt 10 inimest) kehtivad sooduspileteid. Täpsem info etenduse ja piletite kohta siit:

Viimsi Kooli grupile (vähemalt 10 inimest) saab küsida sooduspileteid hinnaga 50 krooni Eesti Kontserdi kassast (6147 760 või info at concert dot ee).

Etendused toimuvad:
18. oktoobril kell 13.00 Estonia kontserdisaalis
19. oktoobril kell 13.00 Pärnu kontserdisaalis
20. oktoobril kell 14.00 Vanemuise kontserdisaalis
21. oktoobril kell 12.00 Jõhvi kontserdisaalis.

Viimsi Kool on aastakümneid saanud uhkustada õpilastega, kes on säranud kooliteatri lavalaudadel ning hiljem juba suures teatrimaailmas ja nö. ehtsatel lavadel. Nüüd on teoks saanud ja ellu viidud järjekordne projekt, kus Viimsi Kooli näiteringi õpilased on kõrvuti professionaalsete näitlejate ja muusikutega ning mille lõpptulemust–etendust saab vaadata Eesti suurimates kontserdisaalides.

Viimsi Kooli andekad õpilased teevad koostööd professionaalidega
See pole enam ammu uudis, et Viimsi Koolis on palju teatri- ja kunstihuvilisi õpilasi ning samuti pole uudis see, kui mõnel järjekordsel teatrifestivalil mõni kõrge koht võidetakse. Vastupidi – publik juba teab mida oodata ning alati on ootused järjest kõrgemad, sest näitetrupi oskused ja pidev areng on sellele kõigele ka pidevalt kinnitust andnud.
Nüüd on taas põhjust meie teatriõpilaste üle uhkust tunda. Nimelt on Viimsi Kooli sõna- ja väljenduskunsti õpetaja ja näiteringi K.O.K.K (Kunstiliselt On Kõik Korrektne) juhendaja Eva Kalbus koondanud kokku ühe vahva ja väärika seltskonna, mis koosneb oma ala professionaalidest – näitlejatest ja muusikutest ning sidunud nende kogemused noorte teatriõpilaste teadmiste ja oskustega. Selle tulemusena on sündinud lustakas lavastus „Kuldsed torud“, kus löövad kaasa lisaks Viimsi Kooli õpilastele veel saksofonikvartett Sax Est koosseisus Ivo Lille, Virgo Veldi, Lauri Sepp ja Sulev Sommer, näitleja Karol Kuntsel ning taustajõuna koreograaf Kristjan Rahuoja. Tekst pärineb kogemustega teatrimehelt Vahur Kellerilt.

Eesmärgiks nakatada teatri- ja muusikapisikuga neid, kes seda maailma veel avastanud ei ole
Etenduse peategelaseks on väike sopransaksofon, kes tahab mängida sama hästi kui tema vanemad ja kogenumad liigikaaslased. Läbi lustakate karakterite jõutakse tõdemuseni, et ei tasu tahta olla kellegi teise moodi, vaid tasub üles leida omaenda tõeline anne. Et saada meistriks on vaja tunda ja avada eelkõige iseennast.
Etenduse teeb nooremale publikule eriti toredaks ja õpetlikuks asjaolu, et läbi mängitakse kõik saksofoniperekonna pillid ning kuulatakse ka, mis häält iga pill teeb.
Lisaks pillide tundmaõppimisele saab kontsert-etenduses näha veel toredaid tantsunumbreid ning kogu algmaterjal on samuti algupärand – kodumaine ja värske Eesti dramaturgia.
Viimsi Kooli teatriõpilased saavad ennast proovile panna vanemate ja kogenenumate kolleegide kõrval, meelitada ka teatrikaugemaid õpilasi kontserdisaalidesse, pakkuda publikule erinevate kunstivormide (teater, muusika, tants) sümbioosi ning motiveerida lapsi ja noori ka ise aktiivsemalt kultuurielus kaasa lööma.

Enamik trupist on Viimsi Koolist
Suur osa etenduse trupist on seotud Viimsi Kooliga. Etenduse lavastajaks on Eva Kalbus ning etenduse kunstnikuks on Kairi Luik, kes sai oma suurepärase töö eest kiita juba Harjumaa Kooliteatrite Festivalil, mil ta pälvis parima kostüümikunstniku preemia.
Näitlejatena astuvad etenduses üles Grete Jürgenson, Merli Kesküla, Viimsi Kooli vilistlane Harri Ausmaa ning samuti Karl Koost, Martin Siimann ja Oliver Rauam. Tehniline abi puldis Lauri Randma.
Lavastuse sihtgrupiks on kõik need, kes peavad lugu heast muusikast, teatrist ja tantsust.

Tule ja naudi lustakat etendust ning ela kaasa Viimsi Kooli andekatele noortele näitlejatele!

Laste muusikaline etendus
KULDSED TORUD
SAKSOFONIKVARTETT SAXEST

jutustaja, näitleja ja laulja
KAROL KUNTSEL

tekst VAHUR KELLER
lavastaja EVA KALBUS
koreograaf KRISTJAN ROHIOJA
seaded IVO LILLE
kunstnik KAIRI LUIK
Näitlejad Viimsi Kooli näiteringist K.O.K.K. ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne

Pileti hind: 100/50 sülepilet. Grupipilet 75 krooni (vähemalt 10 inimest).
Viimsi Keskkooli grupile (vähemalt 10 inimest) saab küsida sooduspileteid hinnaga 50 krooni!

Pileteid saab broneerida: 6147 760 või info@concert.ee.