Nädalatervitus
Eelkool 2017/2018

7.-9. detsembrini toimub Viimsi Koolis Pimedate Ööde Filmifestival!

7.-9. detsembrini toimub Viimsi Koolis Pimedate Ööde Filmifestival. Piletid maksvad 50 krooni (täiskasvanud) ja 25 krooni (õpilased ja pensionärid), mis on soodsam kui linnas linastuvatel seanssidel. Filmid on välja valitud filmiekspertide poolt ning tegemist on väga heade linateostega. Pileteid saab osta kohapealt. PÖFF-i korraldajateks Viimsi Koolis on 10. klassi meediaõpilased. Tule kindlasti vaatama ja sa ei kahetse! Täpse filmikava leiad siit:

JUST FILM programm
7. detsember kell 18.00 Viimsi Kooli suure maja aula

LINNAPÕNGERJAD 2

Lapsed ja noored
Belgia / Holland 2010, 81 min.
Rezissöör: Christian Becker. Osades: Nick Romeo Reimann, Fabian Halbig, Leonie Tepe, Manuel Steitz

Kätte on jõudnud suvi ja kohalikud lapsed Ollie, tema õde Maria ja nende sõbrad Hannes, Kai Jorgo, Frank ja Peter on tagasi, et leida oma kambale "Krokodillid" uus staap. Probleemid tekivad aga siis, kui lapsed näevad läbi õelast vandenõust sulgeda kohalik tehas. Läbi ohtlike trikkide, tagaajamiste ja salajaste luuramiste kihutavad lapsed täiskiirusel uude kaasakiskuvasse seiklusse!

PÖFF põhiprogramm
Vitamiinilaks

8. detsember kell 19.00 Viimsi Kooli suure maja aula. NB! Enne filmiseansi algust kell 17.00 võimalik näha tasuta eriseanssi ANIMATED DREAMS JA SLEEPWALKERS!

MAMMUT

Peaosas Gerard Depardieu!

Prantsusmaa 2010, rezissöör Benoit Delepine, Gustave Kervem

Gerard Depardieu mängib pikkade blondide juuste ja mõnusa suure kõhuga vanameest Serge’i, kel jõuab kätte 60. eluaasta ning aeg pensionile jääda. Kolleegid tapamajas korraldavad talle piinlikult piduliku hüvastijätupeo, et tunnustada eeskujulikku meest, kes pole kunagi haiguslehel olnud ega töökohta kaotanud. Selgub aga, et kogunisti kuus Serge’i endist tööandjat on unustanud tema tööstaažist pensioniametile teada anda. Oma meeleheitel naise (suurepärane Yolande Moreau) õhutusel ronib ta oma 1970ndatest pärit Mammuti-nimelise tsikli selga (siit ka Serge’i enda hüüdnimi), otsimaks tõestusi, et väljateenitud pension kätte saada. Järgneb kummalistest kohtumistest tulvil reis läbi Serge’i kirju mineviku, mille tulemusena ärkab pahuras Mammutis alati varjul olnud vaba hing ... MAMMUT on üles võetud stiilselt teralisele Super-16 filmile, mis annab filmile 1970ndatele omase retroliku fiilingu. Filmimeistrid de Kervern ja Delépine, kelle poliitiliselt ebakorrektseid filme on PÖFF varemgi näidanud (“Aaltra” PÖFF 2004 ja “Louise-Michel” PÖFF 2008) võtavad vabaduse vigurdada Gerard Depardieu kultusliku isiksusega – filmile tuleb ainult kasuks, et Depardieul endal ei ole sellest ilmselt sooja ega külma. Tulemuseks on absurdne, naljakas, ebaviisakas ja ootamatult poeetiline road-movie.

JUST FILM programm
9. detsember kell 18.00 Viimsi Kooli suure maja aula

BROWNSTONES TO RED DIRT

Noortefilm
Sierra Leone/ USA 2010, 85 min. Rezissöör: Dave LaMattina, Chad N. Walker

Dokumentaalfilm kajastab liigutavalt lugu, kuidas 11-aastased põhikooli õpilased New Yorgist pannakse kirjasõpradena paari Sierra Leone pealinnas Freetownis asuva orbudekodu lastega. Kahe, teineteisest väliselt nii erineva, ent sisuliselt sarnaste probleemidega maailma laste vahel luuakse kontakt selleks, et üksteiselt õppida, toeks olla ja aidata. Laste julgetest sõnavõttudest ja kirjadest joonistuvad selgelt välja kahe ühis- ja keskkonna eripärad ning võimalikud negatiivsed mõjud, mida need avaldada võivad.
Filmi kategooria: tänavakultuur