23. mail toimub Viimsi Koolis meediaseminar

Reedel, 23. mail kell 15.00 toimub Viimsi Koolis meediaseminar, kuhu on oodatud kõik meediahuvilised õpilased ja lapsevanemad. Seminar lõpetab aastase meediaõpetuse kursuse ning selle eesmärgiks on täiendada ja avardada meedia-alaseid teadmisi ning esitada küsimusi oma ala ekspertidele. Seminaril esinevad pikaaegne politseisaate "Raport" saatejuht Raimo Kummer, kunstnik ja moodsa reklaamiaabitsa "21. sajandi aabits" autor Piret Räni, IT-spetsialist Kalev Pihl ja meediakoolitaja Annika Remmel. Seminar on huvilistele tasuta.

PÄEVAKAVA:

15.00-15.05
Seminari avamine - Annika Remmel, Viimsi Kooli ja Rocca al Mare Kooli meediaõpetaja

15.05-15.30 "Kuidas ajakirjanik kirjutab huvitavat lugu?" - Sulev Vedler , Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja ja 2003. aasta Bonnieri preemia võitja

15.30-15.50 „Politseisaate „Raport“ telgitagused. Märkmeid krimireproteri elust” - Raimo Kummer, krimisaate „Raport“ pikaaegne saatejuht, produktsioonifirma „Filmimees“ peatoimetaja

15.50-16.20 „21. sajandi (reklaami)aabits – kus lõppeb müük naisekeha abil ja algab kehamüük?“ – Piret Räni, raamatu autor ja kunstnik

16.20-17.00 „Mis on Internet ja mis on virtuaalmaailm? Mis on päris ja mis ei ole?” – Kalev Pihl, Microsoft Eesti tehnoloogia spetsialist ja koolitaja

17.00-17.30 Ajakirjanikuga suhtlemise ABC – miks ei ole hea olla kuulus?“ –  Annika Remmel, meediaõpetaja ja meediakoolitaja

17.30 Seminari lõpetamine

Väike sissejuhatus kunstnik Piret Räni ettekandesse: oma projektis "21. sajandi aabits" küsib Räni, kas on eetiline turustada olmekaupu paljastatud (naise)keha kaudu. Millise pildi maailmast kujundab enda jaoks reklaamiküllases keskkonnas sirguv laps? Kus lõppeb müük keha abil ja algab kehamüük? Valides oma reklaamipila väljendusvormiks aabitsa – omamoodi püha ja süütu, väikeste laste formaadi – valab Piret Räni veelgi õli tulle. Klants-reklaamimaailma ja tegelikkuse ühildumatus – on seda üldse võimalik ületada? Võib-olla me kujutame seda vastuolu üksnes ette – ehk tuleb reklaamiuputust võtta kui ilmastikunähtust ning leppida, et reklaamtahvlid ja -voldikud on kujunenud samasuguseks paratamatuks ja loomulikuks tegelikkuse koostisosaks nagu kuused või kapsapead. Või autod ja arvutid.

Kõnnime läbi linna. Heidame pilgu reklaamisäras keskkonnale. Reklaamplakatite iharad tütarlapsed indlevad naudingutega ahvatledes majaseintel ja maanteeservades, paljastuvat ihulist lubadust pakuvad bussipeatused ja vaateaknad. Asjad, mida tüdrukud reklaamivad, on enamasti lisatud seosetult ja ebatähtsaina - oluline on peibutuspoos. Vaimne reostus, rünnak allapoole vööd ning psühhoterror ühisesse paketti punutult ümbritsevad meid igal sammul ja maanduvad igale e-postiaadressile hoolimata selle omaniku soost, vanusest või perekonnaseisust. Sellessamas indlevate reklaamidega täidetud ühiskondlikus ruumis liiguvad lapsed, ehitades enestele maailmapilti. Me oleme kõik näinud, kuidas lapsed naudivad reklaame, eeskätt televiisorist näidatavaid. Piret Räni „21. sajandi aabits“ on pühendatud kõigile neile vanematele ja õpetajatele, kes väsimatult suudavad oma lastele seletada, milline on tegelik maailm ja kui palju see erineb reklaamidel nähtavast.

IT-ekspert Kalev Pihl püüab vastuseid leida küsimustele: Kui meie lapsed on Internetis, kas me ikka teame, kus nad on? Kas meie lastel on muresid, millest nad meile ei räägi? Mis on küberkiusamine, failijagamise väärkasutamine jne? Miks peab Internetis info postitamisega ettevaatlik olema? Miks ei tohi veebi üles riputada provokatiivse ja seksuaalse sisuga tekste ja pilte? Tänased lapsed on arvutikasutamises reeglina „targemad“ kui meie, täiskasvanud aga see iseõpitud „tarkus“ võib vahel väga kallilt kätte maksta.

Krimisaate „Raport“ pikaaegne saatejuht Raimo Kummer heidab pilgu politseisaate tegemistesse ning jagab oma kogemusi ning näiteid. Annika Remmel teeb väikese aga praktilise kokkuvõtte sellest, mis juhtub siis kui ajakirjanik meie ukse taha tuleb.

Olete oodatud avardama oma meedia-alast teadlikkust!

Lisainfo:

Annika Remmel

annika dot remmel at viimsi dot edu dot ee