Viimsi Kool sõlmib täna Tartu Ülikooliga koostööleppe

Kolmapäeval, 28. mail sõlmib Viimsi Kool Tartu Ülikooliga koostööleppe. Lepingu laiem eesmärk on tõsta gümnaasiumihariduse kvaliteeti, populariseerida akadeemilist haridust, õpetajakutset ning loodus- ja reaalaineid. Lisaks Viimsi Koolile sõlmitakse leping veel kuue üldhariduskooliga.

Kell 14 allkirjastab Tartu Ülikooli õppeprorektor Birute Klaas TÜ nõukogu saalis koostöölepingu veel seitsme üldhariduskooliga. Esimene samasugune leping kirjutati alla kaheksa üldhariduskooliga 25. veebruaril sellel aastal.

Koostöölepingu laiem eesmärk on tõsta gümnaasiumihariduse kvaliteeti, populariseerida akadeemilist haridust, õpetajakutset ning loodus- ja reaalaineid. Esimese sarnase lepingu sõlmis Tartu Ülikool käesoleva aasta 25. veebruaril Carl Robert Jakobsoni nimelise Gümnaasiumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Miina Härma Gümnaasiumi, Pähklimäe Gümnaasiumi, Pärnu Koidula Gümnaasiumi, Tallinna Inglise Kolledži ning Tallinna Reaalkooliga.

TÜ õppeprorektori Birute Klaasi sõnul oli pärast eelmise lepingu sõlmimist koolide huvi lepinguga liituda suur ning ka ülikool oli lepinguga liitujate ringi laiendamisest huvitatud. „Meil on hea meel, et koolide huvi on nii elav, mis näitab veel kord, et tehes koostööd üldhariduskoolidega, teeme õiget asja. Lepingut laiendades on veel rohkematel õpilastel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavast – erikursustest, praktikumidest, kasutada ülikooli laboreid ja tehnikat,” ütles Birute Klaas.

Üldhariduskoolide esindaja, Saaremaa Ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro sõnul ootavad koolid vaimselt rikastavat koostööd, mis rajaneks nii juba loodud traditsioonidel kui uutel arendavatel ja kaasaegsetel ideedel haridustöös noortega. „Üksteise tegemistega kursisolek pakub võimalusi veelgi edukama õppe kavandamiseks, ülikooli õppejõudude kaasamine ning ülikooli õpperuumid ja -vahendid ning akadeemiline õhkkond tagavad õpilastele parima kaasaegse hariduse,” rääkis Viljar Aro.

Koostööleppe kirjutavad alla Narva Humanitaargümnaasium, Noarootsi Gümnaasium, Nõo Reaalgümnaasium, Rocca al Mare Kool, Saaremaa Ühisgümnaasium, Tartu Tamme Gümnaasium ja Viimsi Keskkool.