Viimsi Kool rahvusvahelises küberprojektis

Sel nädalal võõrustab Viimsi Kool külalisi Soomest, Rootsist ja Prantsusmaalt – kokku 8 õpetajat Prantsusmaalt, 12 õpetajat Rootsist, 5 õpetajat ja 8 õpilast Soomest. Tegemist on Comeniuse koolidevahelise projektiga „Salt and Sugar“, eesmärgiks on vahetada kogemusi informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate igapäevases koolitöös kasutamise kohta. Projektiga on seotud Ylivieska Keskkool Soomest, kes koordineerib kahe aasta jooksul kogu tegevust, Merleau-Ponty Lütseum Prantsusmaalt ja Törnströmska Gümnaasium Rootsist.

Projekti käigus toimuvad töötoad, kus külalised tutvustavad oma riigi haridussüsteeme, tutvutakse Eesti hariduskorralduse ja Viimsi Kooliga. Samuti on neil võimalus osaleda õppetundides. Viimsi Vallamajas tervitavad külalisi vallavanem Haldo Oravas, abivallavanem Urve Palo ning noorsoo- ja haridusameti juhataja Kadi Bruus, kes annavad ülevaate haridusvõrgust Viimsi vallas. Külastatakse Rannarahvamuuseumi, Tallinna vanalinna, Riigikogu ja AHHAA Keskust.

Viimsi Kool on osalenud viimasel ajal mitmes rahvusvahelises ettevõtmises. Seekordse projektiga on seotud õpetajad Merike Kaus, Ülle Pinnonen, Kirsi Rannaste, Edda Jõgi, Jana Saksing, Ivi Rammul, Eva Kalbus ja Annika Remmel. Viimsi Kooli poolne projektijuht on Karmen Paul, tehniliseks toimetajaks Vilve Roosioks ja sisulist poolt aitab koordineerida Lemme Randma.

Viimsis konverentsiga avalöögi saanud projekt„Salt and Sugar“ jätkub kohtumisega Prantsusmaal 2011. aasta maikuus, kus jätkub arutelu „suhkru“ ja „soola“ parimate koguste osas.