Rahvusvaheline holokausti mälestamise päev

27. jaanuaril oli rahvusvaheline holokausti mälestamise päev. Selle puhul toimus 28. jaanuaril Tallinna Juudi Koolis holokaustiteemaline konverents.

Esmalt räägiti holokaustist üldiselt ja selle tähendusest juutidele. Säärast terrorit kõrvutati ka nõukogudeaegses Eestis toimunud küüditamistega. Juudi Kooli õpilased esitasid endi tehtud presentatsioone ning sõna võtsid ka Tallinna Juudi kooli direktor Igor Iltšenko, ajalooõpetaja Igor Talis ja juudi traditsioonide õpetaja Lev Kempa. Peale konverentsi toimus gümnasistidele ühine väljasõit Kloogale ja Kalevi-Liivale, kus õpetaja Lev Kempa rääkis lähemalt selle koha tähtsusest ning seal toimunud massimõrvadest.
Konverentsil ja väljasõidul osalesid Viimsi Kooli õpilased Kerttu Marjatta Stamm, Lagle Laidoja, Georg Kaasik ja Andreas Pungar. Õpilaste osalemist koordineerisid õpetajad Valentina Reinhold, Krista Laasberg ja Külli Alver.
uudise koostas
Andreas Pungar